Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Ліхтар Fenix LD22: детально про версію 2015 року

Компанія Fenix відома тим, що регулярно оновлює самі ходові моделі ліхтарів, роблячи їх ще більш яскравими і потужними. В даному випадку мова піде про ліхтар Fenix LD22 в редакції 2015 року. Його яскравість збільшилася до 300 люмен.

Ліхтар Fenix LD22 продається в картонній коробці. Всередині знаходиться сам ліхтар, чохол до нього, шнурок для страховки на руці, додаткове кільце ущільнювача, а також дві лужні батарейки формату АА. Крім того, в коробку покладено гарантійний талон і інструкція з використання ліхтаря. Природно, в подальшому крім батарейок можна використовувати і акумулятори, що перезаряджаються, що істотно економніше, та й екологічніше.

Що стосується нововведень моделі 2015 року, то вони помітні навіть зовні. При тому, що ліхтар дуже схожий на модель попередньої редакції, відмінності очевидні. Перш за все, це стосується бічної кнопки, за допомогою якої перемикаються робочі режими. Тепер вона металева, кругла, меншого розміру. Форма корпусу також змінилася, хоча і в деталях: пропорціях різних елементів, розмірах і розташуванні виїмок, місцях нанесення написів. До речі, в оновленому ліхтарі трохи складніше розглянути серійний номер, який став дрібнішим. Також хочу зауважити, що кромка корпусу, яка виступає за скло лінзи ліхтаря, тепер рівна, тому якщо поставити ліхтар вниз головою на стіл, не буде видно, включений він чи ні. У положенні свічки ліхтар не варто, оскільки кнопка трохи вище, ніж краю корпусу.

Тепер про технічні характеристики LD22 2015. В цьому відношенні змін більше, ніж в зовнішньому вигляді ліхтаря. В першу чергу, він став яскравішим. Замість 215 люмен, це вже 300, що досить істотно. Кількість і набір режимів залишилися колишніми, але тепер вони розділені на дві групи: Outdoor Mode (всі шість режимів) і Tactical Mode (три основні режими). Група Outdoor Mode підходить для туристичних цілей, риболовлі, використання ліхтарів в щоденному побуті. Нижче представлена таблиця з характеристиками яскравості світла в кожному з режимів.

При використанні групи режимів Tactical Mode, доступними залишаються тільки три варіанти освітлення. Це режими Turbo, Mid і сигнальний Strobe. Завдяки такому поділу, новий ліхтар зручніше використовувати на полюванні. Адже в тактичній групі зібрані ті режими, які використовуються частіше за інших. Перемикання між ними буде відбуватися швидше і без зайвих миготінь світла.

Тепер поговоримо про управління ліхтарем. Для цих цілей як і раніше використовується дві кнопки: гумова кругла в торці корпусу і металева на бічній поверхні ближче до голови ліхтаря. Торцева кнопка використовується для включення LD22: при повному натисканні — включення з фіксацією, а при натисканні до половини — включення в режимі швидкого доступу.

Друга кнопка використовується для вибору режиму. Яскравість змінюється по колу і для останнього активного режиму спрацьовує механізм інтелектуальної пам'яті ліхтаря. Доступ до режиму стробоскопа відкривається в тому випадку, якщо бічну кнопку тримати натиснутою протягом 0,5 секунди. Наступний короткий клік перемкне ліхтар в режим SOS, А якщо кнопка буде залишатися натиснутою 0,5 секунди, Fenix LD22 знову запрацює в режимі звичайного світла.

Після використання попередньої моделі ліхтаря LD22 перемикання в тактичну групу режимів може здатися не дуже зручним. Для цього потрібно протягом 3 секунд, (а на практиці навіть трохи довше) тримати натиснутою бічну кнопку вже включеного ліхтаря. Спочатку спрацює стробоскоп, потім режим SOS, а потім, на підтвердження того, що ліхтар переключився, він двічі блимне зі слабкою яскравістю. Тепер бічна кнопка буде заблокована, а перемикання між доступними режимами здійснюється тільки за рахунок торцевого перемикача. Вихід з тактичного групи такий же-тримайте бічну кнопку натиснутою, поки не спрацюють сигнальні режими, а потім ліхтар два рази блимне. На мій погляд, це досить довго, хоча робота у вже обраній групі режимів все ж має свої переваги.

Ось ще що: в тактичній групі режимів немає інтелектуальної пам'яті і ліхтар кожен раз буде включатися в турборежимі з максимальною яскравістю.


Однак цифрова стабілізація яскравості працює в будь-якому випадку. Це означає, що світло ліхтаря не тьмяніє в міру того, як сідають батарейки, а тримається на одному рівні до тих пір, поки акумулятори в змозі підтримувати обраний режим. Потім ліхтар самостійно перемикається на менш потужний режим.

Також до моделі LD22 (2015) можна докупити додаткові аксесуари. Вибір сумісних фільтрів і лінз досить широкий і підійде для різних цілей.

Ну і наостанок про надійність ліхтарика Fenix LD22 (2015). Впринципі, це та ж якість, що і У інших моделей цього бренду. Ліхтар точно прослужить довго, навіть якщо з ним не дуже дбайливо поводитися. Хоча, звичайно, якщо ви зацікавлені в його працездатності, краще не проводити краш-тести. Отже, корпус ліхтаря металевий - він зроблений з алюмінію з анодованою поверхнею. З рук ліхтар не вислизає завдяки тому, що на корпусі є текстурна накатка, ребра охолодження трохи ширше, ніж основна частина корпусу. Крім того, ковзанню ліхтаря в долонях перешкоджає металева кліпса, за допомогою якої його можна закріпити в кишені.

Корпус міцний і витримує невеликі удари або падіння з висоти одного метра. Його деталі акуратно підігнані, що дозволило домогтися герметизації. Fenix LD22 (2015) навіть можна включати під водою, хоча виробники і не рекомендують опускати його глибше 2 метрів. До речі, з часом можна поміняти ущільнювальні кільця в тих місцях, де корпус розкручується і відновити герметичність.

Купити фонарь Fenix LD22 (2015) в Україні

Оберіть мову сайту: