Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

​Компанія Fenix почала випускати ліхтарі зі змінним фокусуванням

Суперечки про те, яка конструкція ліхтарів краще: з фіксованою або змінною фокусуванням світла, не вщухають серед любителів активного відпочинку і цінителів якісного портативного освітлення. І ті, і інші, знаходять переваги в кожній з них. Компанія Fenix досі випускала тільки ліхтарі з фіксованим фокусом. Тепер же покупцям вже доступна перша модель з нової серії — Фенікс FD40. Ширину променя цього ліхтаря можна вільно змінювати в межах 40°-78°.


Тепер можна вже з точністю говорити, що компанія Fenix кожному користувачеві надає той ліхтар, який йому необхідний. Модель Fenix FD40 відкрила нову серію - з можливістю вручну регулювати фокусну відстань променя. Це означає, що, маючи в кишені один невеликий ліхтар, ви без зусиль освітите і Далекий простір, і прилеглу територію.

Основу оптики ліхтаря FD40 становить діод Cree XP-L HI. Це новий надяскравий світлодіод, який поодинці надає до 1000 люмен світла. Його працездатність відповідає високим стандартам, яких дотримується компанія Cree. Цей діод здатний прослужити 50 тисяч годин і працює в шести різних режимах, серед яких і стробоскоп.

Примітно, що працює ліхтар на двох типах акумуляторів: 18650 і 26650. Це досить незвичайне рішення, тому що більшість ліхтарів Fenix, що працюють на 18650 акумуляторах, також підтримують формат батарейок CR123A. але в даному випадку, цей тип елементів живлення працює за умови використання перехідника. А діаметр батарейного відсіку-більше і розрахований на формат 26650. Тривалість роботи Фенікс FD40 з фірмовим акумулятором ARB-L4 - 4800 коливається від двох з половиною годин в турборежимі, до 308 годин в режимі Eco з мінімальною яскравістю. Природно, ці показники залежать від ємності і якості елемента живлення, про що виробники також попереджають, рекомендуючи використовувати саме фірмові акумулятори.

А тепер про найцікавіше в даній моделі-регулювання фокуса. Для FD40 ця характеристика може змінюватися в діапазоні від 7,5° с радіальним засвіченням 40°, до 78°. Разом з шириною променя змінюється і дальність освітлення - від 65 до 300 метрів. Навіщо потрібна ця функція? Можливість кожному користувачеві змінювати фокусування вручну дозволяє значно розширити область використання ліхтаря. Одна і та ж модель тепер підходить і для кемпінгу, де не так важливо світити на кілька сотень метрів вперед, але бажано мати широку освітлену область, і для пошуків або руху по туристичному маршруту. Адже при необхідності виявити предмети на відстані 200-300 метрів, користувачеві достатньо лише звузити промінь, завдяки чому він зможе досягти цієї позначки по дальності. Регулювання фокуса відбувається вже звичним способом прокручування головної частини корпусу ліхтаря навколо своєї осі. Поворот вліво робить промінь ширше, а вправо — звужує його.

Зручності використання ліхтаря Fenix FD40 сприяє те, що ним легко управляти. На корпусі ліхтаря розташовується всього одна кнопка, винесена на бічну поверхню ближче до голови. До речі, її можна заблокувати, якщо тримати натиснутою більше трьох секунд. Ця функція точно порадує туристів або рибалок, які ліхтар переносять в рюкзаку. Таким чином, акумулятор не сяде через випадково включеного в дорозі ліхтаря.

Корпус зроблений за традиційною для компанії Fenix технології - з анодованого алюмінію. Він максимально легкий для деталі з металу, але дуже міцний. Навіть при падінні ліхтаря з висоти близько метра або трохи більше, корпус не трісне, а всі внутрішні механізми продовжать справно працювати. ДО РЕЧІ, лінза ліхтаря зроблена з попередньо загартованого скла. Важливо і те, що Fenix FD40 дуже добре захищений від попадання всередину води. На стиках корпусу використовуються невеликі гумові ущільнювачі, які можна замінити новими в міру зносу. Ці заходи дозволяють говорити про повну гідроізоляції корпусу за міжнародною класифікацією ANSI на рівні IPX-8. Так що, при необхідності, ліхтар навіть можна помити під водою.

Отже, сфера використання ліхтаря дуже широка: від щоденного застосування або поїздок на дачу, до туристичних походів, охорони території або проведення пошуків. Більш того, в корпусі є різьблення для кріплення ліхтаря на штатив. А невеликі розміри дозволяють постійно тримати Фенікс FD40 при собі і використовувати його в кожній ситуації, коли виникає необхідність в додатковому освітленні.

Оберіть мову сайту: