Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Червоне світло і нічний зір

Секрет нічного зору

Використання червоного світла дозволяє краще бачити в темряві. Цей секрет нічного зору давно знайомий спецназівцям, військовим, розвідникам, іншим представникам діяльності, в якій виникають ситуації, де важливо не втрачати пильність ні на хвилину. Особливо при зміні освітлення-переходу зі світла в темряву, і навпаки. Мисливці теж використовують таке підсвічування. Вона часто є у тактичних ліхтарях. Тварини її майже не бояться, роблячи полює менш помітним для жертви.

Використання червоного світлодіода

Що ж такого особливого відбувається при використанні червоного світлодіода або фільтра? Ми всі знайомі з процесом адаптації очі, різко потрапив в темряву після яскравого освітлення. Про це нам розповідали ще в школі на уроках анатомії. Спочатку зір майже відключається, а потім переходить в режим нічного – в роботу включаються так звані палички, на зміну колбочкам. Процес перемикання вимагає часу. Яскраве світло, вириває предмети з мороку, чітко показуючи його межі і деталі, але повністю відключає видимість всього навколишнього простору. Неосвітлені об'єкти і найближча місцевість здаються ще темніше.

Отже, отримуємо мінімум два серйозних мінуси стандартного освітлення( відтінків білого-жовтого): обмежений огляд і необхідність адаптуватися після включеного світла для переходу в "темний режим". Червоний колір допомагає вирішити ці проблеми.

Як працюють рецептори світла?

Ми згадали про рецепторах світла-колбочках і паличках. Перші розрізняють кольори, гарні для нормального освітлення, чутливість – низька. Другі мають підвищену чутливість до слабкого світла, дозволяють бачити в напівтемряві. Їх кількість в оці значно перевищує колбочки (близько 130 млн проти 7 млн).

Потрапляючи в темряву, око починає "темнову" адаптацію (буває також світлова, колірна). Пік активності цього процесу припадає на перші 15-30 хв, але триває весь період перебування без світла. Максимальне звикання відбувається приблизно через 60-80 хв.За цей час чутливість зору може зрости в 200 тис. разів. Тому грабіжники і здійснюють успішні напади саме в перші години після перезміни варти. Адже вийшовши з яскраво освітленого приміщення в темряву, зір охоронця ще близько години пристосовується - не може ефективно виконувати свої спостережні функції.

Чому вартовим і військовим краще перебувати в приміщенні з червоним освітленням або в окулярах з червоного кольору

Залежно від освітлення, змінюється сприйнятливість очей і до довжини хвилі кольору. Адаптувався до темряви, зір краще сприймає хвилі довжиною близько 511 нм, а ось спектр вище 620 нм починає сприйматися погано.

Так, в потемках підвищується чутливість до синього (може майже "засліпити"), але знижується до червоного. Ось чому, перед заступленням на пост, вартовим краще перебувати в приміщенні з червоним освітленням.

Ще приклад. При використанні окулярів червоного кольору, що не пропускають хвилі менш ніж 600 нм, людина зможе відразу (без адаптації) ефективно бачити в темряві. Це використовувала армія США під час Другої світової війни. Завдяки таким очкам солдати не втрачали темнову адаптацію після потрапляння на світло назад у темряву.

Маючи ліхтар з червоним світлодіодом, можна одночасно дивитися карту і звіряти її з місцевістю. Адаптується зір від цього не постраждає. А ось при включенні яскравого звичайного світла навіть на 5 секунд, око не просто втрачає здатність "нічного бачення", до якої встиг перейти, але також приблизно на 10 хвилин буде дуже погано бачити. Чіткість зображення і визначення дальності об'єктів стрімко падають.

Ліхтарі Fenix з червоним світлом

Випробувати можливості і переваги червоного освітлення допоможуть моделі ліхтарів Fenix з світлодіодами відповідного кольору. Наприклад, такий діод є в тактичному TK41C і спеціальному мисливському TK25.

Запатентованная технология смены источника света фонаря феникс

  • Налобний ліхтар HM61R теж оснащений додатковим червоним діодом, при цьому дозволяє звільнити руки-хороший варіант для рибалок, туристів, спортсменів, робітників. Варто також відзначити, що таке освітлення менш привабливо для комах, що знизить ймовірність бути з'їденим комарами при включеному налобнику, як це буває в звичайному режимі.
  • LD75C має режими червоного, синього і зеленого. Останній, наприклад, відкриває ряд переваг для огляду в ночі. Він дає можливість краще розрізняти деталі і навіть кольору, але завдає більшої шкоди темнової адаптації – вийти з такого режиму освітлення оку складніше. Іншими словами, він сильніше б'є по сітківці.
  • Також можна просто придбати кольоровий фільтр для тактичного ліхтаря.
Красный свет и красный мигающий режим

Порада при виборі ліхтаря

Зауважимо ще, що для сітківки важливий не тільки колір освітлення, але і його яскравість. Чим яскравіше світло, тим складніше потім бачити в темряві. Підбирайте варіант саме під особисті відчуття і цілі. Це забезпечить максимальну видимість в ночі.

Знижка 5% за промокодом:
R5

копіювати

Купон скопійований

Товари новини

Оберіть мову сайту: