Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Параметри ідеальної велофари

Велофара - це спеціалізований ліхтар, який використовується, щоб висвітлювати дорогу велосипедисту в темний час доби. Від звичайних ручних моделей її відрізняє не тільки форма корпусу і особливості кріплення, але і деякі технічні параметри. Давайте розглянемо ці особливості і з'ясуємо, яка велофара може вважатися ідеальною.

Яскравість світла

Коли мова йде про якісне освітлення, яскравість світла — це один з основних факторів. Адже тільки в тому випадку, якщо дорогу видно далеко, на високій швидкості їзди ви зможете помітити всі нерівності дороги та інші важливі моменти. Так, моделі Фенікс BC30 і Фенікс BT30R дають 1800 люмен світла, а велофара TrustFire TR-D013 — цілих 3200 люмен. Звичайно ж, можна вибрати і менш яскраві моделі, які будуть коштувати дешевше і підійдуть для прогулянок або будь-яких інших ситуацій, коли не виникає необхідності бачити дорогу на сотню метрів вперед.

Крім того, важливе значення мають і інші особливості променя. Так, якщо ліхтар дає сфокусований потік світла, то він буде проникати далі, проте в цьому випадку набагато вже бічна засвічення, а тому кут огляду велосипедиста вельми обмежений. Ті ж ліхтарі, які дають широкий промінь з комфортним заливним світлом, не в змозі висвітлювати простір на далекій відстані. Звертайте увагу на ці особливості освітлення, коли вибираєте велофару відповідно до свого стилю їзди на велосипеді.

Однак моделі від бренду Fenix враховують необхідність велосипедиста в хорошому освітленні відразу на дальній і ближній дистанції. Кожна з цих велофар оснащується особливою оптичною системою, яка оптимізує властивості променя ліхтаря. Верхня частина променя за допомогою спеціальної лінзи перенаправляється вниз. Це дозволяє не тільки уникнути ситуації, коли велофара сліпить очі учасникам руху в зустрічному напрямку, а й створити дві точки фокусування світла. Одна з них розташовується поблизу переднього колеса велосипеда і виключає появи так званих сліпих зон. Друга ж розташовується на віддалі і відповідає за якісне освітлення на далекій дистанції.

Режими освітлення

Будь-яка якісна велофара повинна працювати в декількох режимах яскравості. Адже включити світло знадобиться вже в сутінках, але в цьому випадку буде досить невеликої яскравості. У той час як в повній темряві, вам знадобиться вся можлива яскравість. Тому вибирайте ті моделі, де ступенів яскравості буде хоча б 3-4. Потрібно відзначити, що якщо верхні значення яскравості настільки високі, що перевищують 1500 люмен, зазвичай велосипедисти їх використовують на особливо складних ділянках дороги. При цьому, діоди починають виділяти підвищену кількість тепла і через деякий час (близько 5 хвилин) необхідно знизити яскравість, щоб уникнути поломки велофари через перегрівання.

У той же час, деякі моделі оснащуються додатковими режимами миготливого білого або червоного світла. Вони будуть дуже корисні в денний час, коли з тих чи інших причин видимість на дорозі знижена, наприклад, під час туману. В цьому випадку, маячок велофари не стільки висвітлює шлях самому велосипедисту, скільки робить його більш помітним для автомобілістів або пішоходів. Ця функція допомагає істотно підвищити ступінь безпеки.

Простота управління

Чим простіше керувати велофарою, тим зручніше вона буде для велосипедиста. Найчастіше моделі ліхтарів такого призначення повністю управляються всього однією вбудованою на верхній поверхні корпусу кнопкою. Вона відповідає як за включення і відключення, так і за вибір потрібного режиму.

Однак багато моделей дійсно якісних велофар можуть бути доповнені виносними кнопками. Це особливий аксесуар, який кріпиться на кермо велосипеда в тому місці, де дістати до нього буде зручно, не відпускаючи ручки гальм. За допомогою дроту, друга частина такої кнопки підключається до велофари. Виносна кнопка працює без фіксації, тобто фара буде світити з підвищеною яскравістю до тих пір, поки вона залишається натиснутою, а відразу ж після відпускання повернеться до використовуваного до того режиму. Сучасні моделі велофар в змозі працювати за допомогою виносної кнопки не тільки в самому яскравому з можливих режимі, але і в інших, якщо для включення з максимальною яскравістю не вистачить заряду акумулятора. Варто відзначити, що найбільші виробники включають виносну кнопку в комплект до велофари, щоб відповідний аксесуар не доводилося підбирати окремо. Кріпиться ж така кнопка на кермо найчастіше за допомогою липучки, а тому підійде на будь-яку модель велосипеда.

Харчування велофар

Такі яскраві ліхтарі, як ті, що призначені для велосипедистів, потребують потужних елементах живлення. Проте, світлодіодні велофари досить економічно витрачають заряд і можуть працювати в автономному режимі довгий час. Серед сучасних пропозицій, є моделі, що працюють як на змінних акумуляторах або батарейках, так і на вбудованих. Крім того, всі велофари поділяються на дві великі групи: з інтегрованим або виносним акумуляторним відсіком.

Велофари з інтегрованим відсіком для акумуляторів складаються всього з однієї деталі, яка і кріпиться на кермо велосипеда. Вона досить велика за розміром, оскільки елементи живлення встановлюються всередину. Однак таку велофару можна швидко від'єднати від велосипеда і під час зупинок використовувати як звичайний ручний ліхтар. Як приклади таких моделей можна назвати Fenix BC30, Fenix BТ30R.

Другий варіант-моделі із зовнішнім відсіком для акумуляторів. В цьому випадку сама фара зовсім невелика і кріпиться на кермо, а окремий блок з акумуляторами вішається на раму. Цей тип конструкції дозволяє зменшити вагу обладнання на кермі і часто використовується професійними велосипедистами. А в якості прикладів можна назвати моделі Фенікс BT20, Фенікс BC21R, TrustFire TR-D013.

У більшості випадків, для велосипедних ліхтарів використовуються ємні акумулятори 18650 або батарейки стандарту CR123А, якими їх можна замінити. Батарейки використовуються тільки один раз, а ось акумулятори цього формату можна заряджати повторно до 500 разів. Головне-вибрати якісну модель елемента живлення.

Міцність корпусу

Особливості використання велофар такі, що вони повинні володіти підвищеною міцністю. Адже нерідко велосипедний ліхтар піддається крім випадкових ударів або струсу під час їзди, ще й впливу дощів, туманів, на його корпус потрапляє пил і навіть бруд. Щоб витримати такі умови експлуатації, він повинен бути як міцним, так і добре захищеним від вологи. Тому всі велофари роблять з корпусом або з міцного пластику, який витримує подібні умови, або з анодованого алюмінію. Другий варіант, звичайно, міцніше, але такі велосипедні ліхтарі і важать більше. Якщо велофара складається з двох деталей: голови і батарейного блоку, то зміцнюються обидві з них. Щоб без побоювання використовувати велофару в будь-яку погоду, вибирайте модель, для якої рівень захищеності корпусу становить щонайменше IPX-6. Це означає, що такий ліхтар повністю захищений від проникнення всередину пилу, а також в змозі працювати під сильним дощем, витримати бризки з будь-якого напрямку, а також не пошкодиться як від прісної, так і від солоної води.

Знаючи всі ці особливості, не складно буде скласти власний портрет ідеальної велофари, параметри якої б відповідали всім вашим побажанням до ліхтаря цього призначення.

Оберіть мову сайту: