Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Порівняльний тест велофар

Large image
Large image

Напевно наші покупці задавали собі питання-яким ліхтарям для велосипеда віддати перевагу. Які з них дають більш яскраве і далекобійне освітлення, простіше управляються, надійніше, довше служать власнику. Для кожного важливі якісь свої певні критерії, ідеальних пристроїв не буває, але є такі, які вирішують успішно основні завдання.

Серед представлених на ринку ліхтарів можна знайти вироби самих різних марок. Вибір будь-якої з них-справа смаку, індивідуальних переваг, фінансових можливостей. Ми вирішили допомогти в цій справі пошуку оптимального ліхтаря, і протестували чотири моделі. Цими екземплярами стали велофари Fenix BC25R, Infini LAVA 500, Sigma Buster 300, а також Lezyne MicroDrive 600xl.

Чому вибір припав на цих виробників і ці моделі? Все досить просто. При виборі ми робили ставку і звертали свою увагу на наступні параметри:

 1. Хороша велофара не може коштувати менше 40$. Ми зупинилися на велофарах вартістю до 65$.
 2. Тільки відомі і перевірені часом виробники, які забезпечують гарантію на території України.
 3. Вбудований акумулятор для рівноцінного порівняння в тесті.

Всі фари відповідають цим базовим вимогам.

Для тестування велофар було обрано вечірній час 21: 00. В таких умовах освітлювальні прилади показують найбільш об'єктивні результати, оскільки в повній темряві не впливають ніякі додаткові джерела. Саме в непроглядній темряві і можна судити, як добре або не дуже справляється ліхтар з поставленим завданням. Наші досліди пройшли в лісі, причому, найближча Освітлена дорога перебувала на дистанції в 1 кілометр від місця проведення. Таким чином, була виключена ймовірність додаткового світла з боку міської забудови.

Світло кожної велофари порівнювалося з ближнім освітленням, яке дає автомобіль моделі Hyundai Tucson. Велофара - не просто джерело світла, вона робить велосипед помітним на дорозі, і це важливе питання безпеки. Потрібно, щоб на трасі добре був помітний велосипедист на його двоколісному транспорті. І саме велофара забезпечує комфорт і безпеку при поїздці. Ось чому в рамках досвіду ми зіставили два джерела світла.

У статті ви дізнаєтеся про підсумки проведеного експерименту, а також про те, що собою являє кожна з велофар. З цими результатами ви зможете більш об'єктивно судити про особливості моделей. Також ми сподіваємося, що зможемо допомогти нашим читачам зробити правильний вибір.

Отже, поїхали, вірніше, включаємо велофари!

Використані для порівняння моделі ліхтарів

У досвіді ми задіяли чотири моделі, зазначені вище. Кожна з них володіє певними характеристиками.

Велофара Fenix BC25R. В даному експерименті це єдиний спеціалізований виробник портативних джерел світла. Тобто, для компанії Fenix це профільна дисципліна, і вимоги до неї відповідні. Тим паче, що модель марки Fenix в цьому списку найбільш дорога.

Індикація ступеня зарядженості:

 • 4 індикатора: заряд від 100% до 86%;
 • 3 індикатора: від 85% до 51%;
 • 2 індикатора: від 50% до 26%;
 • 1 індикатор: 25% і менше.

Заявлено наявність захисту від перегріву з подальшим зниженням режиму максимальної яскравості.

Що собою являє велофара? Корпус у неї комбінований, тобто, головна частина зроблена з пластику, а основна частина корпусу – з алюмінію. У порівнянні з конкурентами, ця модель більш габаритна і з найбільшою масою, але, в розумних межах. Великий розмір пояснюється тим, що тут передбачений відбивач – великий і дуже складної конструкції (в ході порівняння ми з'ясуємо, чому). На вигляд і по відчуттях корпус ліхтаря відмінний, виглядає дуже солідно і дорого. Візуально і на дотик фара дуже приємна. До слова, з усіх чотирьох варіантів цей – єдиний, забезпечений російськомовною інструкцією. Індикація заряду зроблена у вигляді точкової шкали. Коли світлодіоди гаснуть, і велофара потихеньку розряджається, це все відразу видно. Світло велофари-теплий, це ще одна відмінність від конкурентів (всі інші виробники віддали перевагу холодному джерелу світла). Виробники зараз прагнуть робити світло зміщеним саме в теплу область, і це правильне рішення. У складних погодних умовах, таких, як дощ або туман, світло сприймається комфортно, і відмінний огляд гарантований. Це пояснюється тим, що світло теплого спектру дає менше паразитних заломлень, а також світло менше відбивається на межі переходу повітря/туман/краплі дощу. Що стосується системи запобігання засліплення, то ми сміливо можемо стверджувати, що цією функцією повинні оснащуватися всі велофари. Мало того, що ваше світло комфортне всім на дорозі, і ви нікого не зліпите, так і все світло направляється тільки туди, куди потрібно – жодного люмена не пропадає даремно.

Велофара Lezyne MicroDrive 600XL. Корпус виглядає привабливо, фара повністю з металу, за винятком задньої частини - вона гумова. Приємний на дотик метал додає впевненості. Фара досить компактна і легка. Заявлено наявність захисту від перегріву, з подальшим зниженням режиму максимальної яскравості.

Індикація ступеня зарядженості:

 • зелене світло: заряд від 100% до 51%;
 • жовте світло: від 50% до 11%;
 • червоний: від 10% до 6%;
 • миготливий червоний: 5% і менше.

Перше, на що хочеться звернути увагу, це вкрай спірне рішення з зарядкою акумулятора. Реалізовано за принципом флешок, тобто, вам треба вставляти всю велофару в роз'єм USB. Далеко не завжди можливо використовувати такий спосіб зарядки. Наприклад, нам не вдалося зарядити її від ноутбука, оскільки велофара вперлася в корпус, і не увійшла повністю в USB-роз'єм. Як варіант, можна додатково придбати подовжувач USB, і він вирішить проблему, але, тим не менш, такий підхід виробника здається дуже дивним і не додає зручності процесу зарядки.

Також були питання до системи кріплення велофари до керма. Процес монтажу треба проробляти кожен раз, коли встановлюєте фару, а назвати цю дію швидким і зручним точно не можна. Всі інші велофари в тесті мають швидкознімне кріплення, що значно прискорює процес установки.

Інструкція російською мовою відсутня. Яскравість фари відмінна, світить далеко і рівномірно. Один з лідерів тесту по даному параметру. Присутній хороший бічний Засвіт.

Велофара Infini LAVA 500. Корпус фари комбінований: головна частина для кращого відведення тепла виконана з алюмінію, весь інший корпус з глянцевого пластику. На тлі 2-х попередніх фар виглядає досить буденно, в ній важко побачити велофару за 60$, але претензій до якості виготовлення немає. Все на високому рівні. Заявлено наявність захисту від перегріву з подальшим зниженням режиму максимальної яскравості.

Індикація ступеня зарядженості:

 • зелений: заряд від 100% до 50%;
 • Жовтий: від 49% до 25%;
 • червоний: від 24% до 0%.

Система швидкознімного кріплення викликає невеликі нарікання. При спробі зняти фару доводиться шукати її положення, при якому напрямна вийде із зачеплення. Зняти швидко велофару не завжди вдається. Є претензії і до конструкції виробу. При демонтажі заглушки на роз'ємі USB видно, що через нього є прямий доступ до нутрощів фари. Тобто, контролювати, що заглушка на своєму місці, треба вкрай ретельно, особливо, в дощову погоду.

Інструкції російською мовою тут також не передбачено. Infini має яскраво виражений пучкоподібний світловий слід. Бічний Засвіт слабкий. Яскравості досить, але на тлі конкурентів вона виглядає менш яскравою.

Велофара Sigma Buster 300. Дана фара в тесті за заявленими характеристиками є найслабшою. Причиною такого рішення були критерії відбору-модель вартістю не більше 65$. Хоча у них є більш підходящий кандидат (Sigma Buster 700), але її ціна 85$, і вона вже сильно вибивається за рамки заявленого бюджету. Але дозволити собі не включити такого іменитого виробника ми теж не могли. Корпус зроблений з вкрай шорсткого пластику, виглядає монолітно і компактно. У нашому екземплярі виявлено дивний дефект. В області лінзи помітні технологічні напливи пластику, які стирчать назовні, не критично, але загальне враження псує.

Індикація ступеня зарядженості:

 • без світіння: заряд більше 75%;
 • Зелений: від 75% до 25%;
 • червоний: 25% і менше.

За сформованою поганою традицією немає російськомовної інструкції. Що стосується світла, то, за позначеними характеристиками, вона виявилася найслабшою. Світла вистачає на межі, для комфортного пересування в темний час доби і тільки на максимальному режимі. Світло має рівномірне засвічення в області переднього колеса, далі фара починає світити яскраво вираженим і помітним пучком.

Хід тесту і наша думка

Ми відчували можливості ліхтарів у всіх режимах постійного світла.

Фенікс. Як ми бачимо на фото, освітлення від Fenix в приємній теплій області, все виглядає дуже природно, найширший і рівномірний кут огляду, добре проглядаються всі необхідні деталі як поблизу, так і далеко. Навіть в мінімальному режимі світла видно не тільки зона безпосередньо внизу, під колесом, а також і частково з боків.

Система фокусування променя робить свою справу чудово - все світло тільки на дорозі.

Лезин. У максимальному режимі фара видає відмінний світло. Але при цьому дуже мізерне освітлення в мінімальному режимі. У Lezyne практично повна темрява, всього 15 люмен – цього явно не вистачає для огляду найближчих предметів безпосередньо поруч з велосипедом.

Безконечне програє в цьому випробуванні в першу чергу через те, що кут освітлення невеликий. Візуально вона світить як хороший ліхтарик, але ніяк не велофара. Для цього звання їй не вистачає грамотної системи фокусування і розподілу світла по дорозі.

Сигма закономірно опинився в аутсайдерах через низьку потужність джерела світла. Але варто віддати належне їх системі фокусування-світло рівномірно покриває дорогу перед велосипедом. Фара Sigma досить близько підібралася до результату лідера в цій дисципліні.

Висновок:

Отже, настав час зробити висновки і визначити переможців.

Перше місце однозначно дістається Fenix BC25R. якщо ваша мета-отримати кращий і правильний світло, то BC25R вам це дасть з запасом. Свою високу вартість виправдовує на 200%.

Плюс: тепла температура світла, максимально рівномірний розподіл світла, найзручніше кріплення, відмінна яскравість, система формування променя, що запобігає засліплення зустрічного потоку.

Мінус: найдорожча в даному тесті.

Друге місце займає Lezyne MicroDrive 600XL, хороший вибір для тих, кому пріоритетний розмір фари при збереженні високої яскравості.

Плюс: відмінна яскравість, компактний розмір, повністю металевий корпус.

Мінус: незручне кріплення, підключення фари для її зарядки викликає труднощі, можливі ситуації, коли це зробити не вийде.

Третє місце дісталося Infini LAVA 500. Міцний середняк, але за ці гроші є більш цікава пропозиція на ринку.

Плюс: яскравість на прийнятному рівні для безпечного пересування.

Мінус: мінімальний захист фари від попадання вологи/пилу всередину корпусу, погана система фокусування променя.

Четверте місце отримує Sigma Buster 300. Можна рекомендувати в ситуації, коли сильно бажання витратити мінімальну суму. Вона в тесті сама бюджетна.

Плюс: корпус фари витримає грубе поводження і збереже свій первозданний вигляд. Найбільш грамотне розташування роз'єму USB для зарядки.

Мінус: низька яскравість і, як наслідок, інтенсивності світла вистачає на межі для безпечного пересування на велосипеді.

Оберіть мову сайту: