Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Світлодіод Cree XLamp XHP50

Виробники ліхтарів і їх комплектуючих з року в рік представляють публіці нові моделі, чим не перестають дивувати користувачів з самих різних куточків планети. Як правило, представлені новинки набагато перевершують попередні екземпляри як в плані характеристик, так і в співвідношенні ціна/якість. Адже з кожним роком технологічний прогрес невпинно рухається вперед, удосконалюються методи виробництва і, відповідно, поліпшується якість продукції, що випускається.

Не так давно, американська компанія Cree Inc.порадувала користувачів випуском світлодіода Cree XLamp XHP50. Хоч дана модель на сьогоднішній день вже і не є найсвіжішою новинкою, це не заважає їй утримувати лідируючі позиції на сучасному ринку світлодіодів.

Даний світлодіод працює на абсолютно новій платформі CS5, яка є власною розробкою компанії Cree. Головними особливостями даної платформи є:

  • Низька собівартість. Для виробництва діодів даної моделі потрібно мінімум ресурсів і матеріалів, відповідно, ціна на цей пристрій порівняно невелика. Зокрема, вдалося заощадити на матеріалах завдяки застосуванню нової системи охолодження, яка дозволяє відмовитися від масивних радіаторів.
  • Збільшений термін служби. Світлодіод XHP50, розроблений на платформі CS5, за заявою виробника працює до 50 000 годин при температурі навколишнього середовища близько 20°С, і приблизно 35 000 годин при екстремальних температурах (до 105 °С). До того ж, використання нової платформи дозволило зменшити вплив температури на щільність світлового променя. Таким чином, вихідний промінь не тьмяніє, не моргає і не пропадає при тривалій експлуатації в екстремальних умовах.
  • Збільшена щільність світлового потоку. Також, нова платформа дозволила максимально ефективно використовувати подається заряд, забезпечуючи користувача належним рівнем яскравості. Таким чином, при потужності 19 Вт ефективність світлового потоку становить 2546 лм.

Слід зазначити, що при використанні даного світлодіода в абсолютно ідентичних пристроях, було помічено, що прилад з діодом XHP50 пропрацював на порядок довше, так як його температура була набагато менше, відповідно, діод зношувався набагато повільніше.

Також до особливості даної моделі можна віднести той факт, що в світлодіоді CreeXHP50, при площі корпусу 5х5 мм присутній цілих 4 кристала розмірами 1,5х1,5 мм. Це дозволило отримати бездоганні характеристики світлового потоку без збільшення робочої площі світлодіода. Подібне застосування декількох кристалів не було б здійсненно без застосування інноваційної системи охолодження, яка дозволила відмовитися від громіздких радіаторів.

До того ж, завдяки застосуванню пропорційних плат, світлодіод XLamp XHP50 на платформі CS5 є взаємозамінним з моделями серії XM-L2, що дозволяє без особливих зусиль і при наявності належних навичок, замінювати один світлодіод іншим.

Для того щоб зрозуміти, наскільки ж представлений світлодіод хороший, рекомендуємо ознайомитися з його детальними характеристиками, які представлені нижче:

Характеристика: Од. вимірювання: Показник:
Макс. світловий потік Лм 2546
Макс. ефективність Лм /Вт 149
Макс. робоча температура °C 105
Тривалість експлуатації Година 50 000
Кут світіння Градус 120
Макс. струм (зразок 6В) проте 1500
Макс. струм (зразок 12В) проте 3000
Макс. зворотна напруга В -5

Завдяки таким характеристикам, світлодіод CreeXHP50 забезпечує збільшення світлового потоку рівно в два рази в порівнянні зі світлодіодами попереднього покоління, зберігаючи надійність, притаманну всім продуктам компанії Cree. Також, як результат використання нової платформи, ми можемо бачити, що собівартість пристрою знаходиться на доступному для більшості потенційних користувачів рівні, з огляду на те що в новому діоді XHP50:

  • знижено на 75%; використання алюмінію,
  • зменшена на 90% друкована плата;
  • зменшено на 80% використання матеріалів для створення лінзи;

Світлодіод Cree XHP50 представлений в сучасному корпусі і випускається в двох конфігураціях: 6-і і 12-ти вольтової. Також у даного діода існують дві модифікації з розміром 7х7 і 3,45х3, 45 в варіантах HD (High Density) і HI (High Intensity). Це дозволяє великим виробникам ліхтарів підбирати такий діод, який найбільше підійде під ліхтар за габаритами і потужності.

Світлодіод Cree XHP50 не є останньою моделлю на даній платформі, так як інженери компанії Cree постійно вдосконалюють конструкцію діодів, покращуючи їх показники яскравості і довговічності. А з огляду на те, що основна стратегія компанії Cree спрямована на оптимізацію продукції, що виготовляється, то ми напевно в найближчому майбутньому побачимо ще більш ефективні світлодіоди на цій же платформі.

Оберіть мову сайту: