UA | RU
Контактна інформація
Київ

Що потрібно знати про ліхтарі перед покупкою

Ліхтарі безумовно відносяться до числа самого потрібного спорядження. Вони потрібно в будь-якій поїздці на природу, під час відпочинку на дачі. Навіть вдома цей невеликий джерело світла нерідко буває потрібен. Однак, щоб використовувати ваш ліхтар було зручно, легко і ефективно, слід знати базові особливості різних категорій ліхтарів, яких існує чимала кількість, а також основні властивості ліхтариків в цілому.

Види ліхтарів

Це перший пункт класифікації всіх ліхтарів, який допоможе розібратися з їх різновидами в залежності від призначення. Адже саме область застосування ліхтарів впливає на їх розміри, зовнішній вигляд і технічні характеристики.

Ліхтарі-брелки - це самі мініатюрні прилади, які покликані використовуватися щодня в ролі допоміжного джерела світла. Вони не дуже яскраві, проте такого освітлення достатньо, щоб побачити на темній сходовому майданчику замкову щілину або знайти впав на землю предмет.


Кишеньковий ліхтар трохи більше і яскравіше, ніж попередня Категорія. Вони широко використовуються під час поїздок на пікніки, на риболовлю, в щоденній практиці в місті або на дачі. Багато з таких ліхтариків підтримують більше одного робочого режиму, що дає можливість регулювати умови освітлення в залежності від обставин. У той же час, вони досить компактні, щоб такий ліхтар не заважав в кишені, виправдовуючи назву своєї категорії.


Туристичні ліхтарі складають, мабуть, саму велику категорію. Це легкі, яскраві, міцні моделі, які пропонують великий набір робочих режимів. Крім декількох рівнів яскравості, вони можуть мати додаткові режими для подачі сигналів і тактичного використання, такі як стробоскоп, маячок, SOS. Крім того, моделі з даної категорії іноді обладнуються додатковими кольоровими діодами, які ще більш розширюють функціональність таких ліхтарів.


Налобні ліхтарі виділяють в окрему категорію, хоча вони також найчастіше використовуються саме в туризмі. Ця категорія набула величезної популярності завдяки особливому виду кріплення-еластичним ремінцем на голові користувача, що дозволяє звільнити руки. Налобні моделі використовують не тільки в пішому туризмі, але і в спелеології, альпінізмі. Вони також користуються попитом у рибалок, велосипедистів. З такими ліхтарями зручно ремонтувати різну техніку і виконувати інші види професійної діяльності.


Кемпінгові моделі також використовуються для туризму і покликані створити максимально зручні для туристичного табору умови освітлення. Вони нагадують за формою старовинні ручні лампи, оскільки світять відразу у всіх напрямках. Такий ліхтар можна носити в руках або поставити на стіл, підвісити за гачок або навіть прикріпити за допомогою магніту до будь-якого залізного предмету.


Велофари - це категорія ліхтарів вже специфічного призначення. Вони спеціально створені для кріплення на кермо, а тому мають особливу форму корпусу і універсальне кріплення. Деякі види, наприклад велофари Fenix, оснащені особливою оптичною системою, яка дозволяє однаково добре висвітлювати далекі і ближні ділянки дороги, а також перенаправляти окремі сектори променя, щоб світло не зліпив зустрічних людей. Велофари обов'язково мають кілька режимів освітлення, в тому числі і яскраве прожекторне світло. Багато з них сумісні з дистанційними кнопками управління, які закріплюються «під палець» велосипедиста на тій ділянці керма, куди легко дотягнутися, не відволікаючись від управління цим двоколісним транспортним засобом.


Ліхтарі для дайвінгу також відносяться до вузькоспеціалізованого класу. Їх використовують як любителі підводного плавання в спортивних цілях, так і підводні рибалки-мисливці. Ці ліхтарі дуже яскраві, абсолютно непромокальні, оснащуються спеціально підібраними діодами для води з різним рівнем прозорості. Вони потребують підвищеного охолодження, а тому виробники зазвичай не рекомендують включати такі моделі на суші.


Тактичні ліхтарі призначені для мисливців, рятувальників і, знову ж таки, для туристів. Вони мають підвищену міцність, добре продуманим набором робочих режимів. Деякі з таких моделей можна закріпити під ствол мисливської рушниці, інші ж — використовувати в якості ручних ліхтарів. Вони можуть доповнюватися безліччю корисних аксесуарів, які здатні розширити функціональні можливості таких ліхтарів.


Основа ліхтаря-діод

практично будь-які сучасні ліхтарі виробляються на базі світлодіодів. Це найбільш економне джерело світла, який, до того ж, має дуже тривалий термін працездатності. При невеликому розмірі самого діода, він може мати світловіддачу в кілька сотень люмен. А враховуючи, що в ліхтарі може бути не один, а кілька світлодіодів, яскравість працюючих на них ліхтарів дійсно вражає. Крім того, діоди можуть давати як білий світ декількох відтінків, так і кольоровий. Однак світлодіоди, як і всі інші речі, можуть бути різної якості. У зв'язку з цим, не зайвим буде знати, які виробники пропонують найбільш якісні, але доступні за вартістю варіанти.

Одним з найбільших виробників нових світлодіодів є компанія родом з США-Cree. На базі саме цих діодів виробляється істотна кількість ліхтарів, в тому числі і бренду Fenix, а також обладнання для освітлення торгових залів, вуличних об'єктів, доріг. Кожен діод цього бренду ретельно тестується щодо реальної світловіддачі і тривалості роботи. Вони світять не менше 50 000 годин. Також заслуговує довіри японський бренд Nichia, діоди якого відрізняються ще більшою працездатністю і служать по 100 000 годин.

Якщо говорити про яскравість, якої буде достатньо для того чи іншого ліхтаря, то найменші ліхтарики-Брелоки можуть давати всього 10-20 люмен світла, в той час, як для туристичних моделей ця планка набагато вище, а діапазон яскравості більше. Ліхтарі для туризму можуть давати до 1000 люмен світла. Ще більш яскраві-моделі для проведення пошукових робіт.


Джерело живлення для ліхтаря

Як і всі електроприлади, ліхтарики також потребують живлення. Для них джерелами струму виступають батарейки і акумулятори. Багато моделей в змозі працювати як з першим типом елементів живлення, так і з другим. Вони особливо затребувані серед мандрівників, так як дозволяють легко знайти підходящий варіант батарей в будь-якій місцевості.

Що стосується акумуляторів, то вони можуть бути змінними, одного з популярних розмірів: ААА, АА, 18650, 26650 або інші, або ж вбудованими в ліхтар. У першому випадку можна як періодично заряджати один і той же комплект акумуляторів, так і використовувати змінні. Важливо при цьому в точності дотримуватися рекомендацій виробників щодо типорозміру акумуляторів, які можна використовувати з даною моделлю ліхтаря. Якщо ж акумулятор вбудований в корпус, буде потрібно його періодична підзарядка. Це можна зробити за допомогою спеціальної док-станції, як у ліхтарів Fenix UC50, Fenix RC15, так і підключивши ліхтар через USB, як модель Fenix UC45.

Менш популярні способи зарядки для ліхтарів - це за допомогою світлонакопичувальних панелей, динамомашини або інші. Вони можуть бути цілком ефективні для невеликих моделей з низькою яскравістю, проте не підійдуть для потужних ліхтарів, орієнтованих на велике споживання енергії при освітленні великої території протягом тривалого часу.

Міцність і надійність

Показник міцності-це ще один важливий фактор в розрізі якості ліхтаря. Адже якщо використовувати його передбачається в туристичних походах, або в якихось поїздках, то необхідно вибрати моделі з відповідним рівнем захисту. Для кишенькових моделей і ліхтариків-брелків в якості матеріалів для корпусу використовуються сучасні марки пластика підвищеної міцності. У той же час, більші ліхтарі часто виготовляються з алюмінієвими корпусами. Вони набагато міцніші, проте досить легкі, захищені від іржавіння та іншої корозії. Наприклад, саме такі ліхтарі пропонує компанія Fenix. Крім того, ліхтарі цього бренду добре захищені від попадання всередину води. Більшість моделей повністю вологоізольовані, на що вказує індекс IPX-8 або IP-68.

Спираючись на ці особливості, Ви зможете підібрати модель ліхтаря саме з тими якостями, які вам необхідні, не переплачуючи за зайві властивості, але отримуючи всі необхідні.

0
0