UA | RU
Контактна інформація
Київ

Що таке велофара?

"Велофара" звучить набагато серйозніше, ніж просто велосипедний ліхтар, чи не так? Але чи є насправді різниця між ліхтарем і велофарою і який з варіантів краще для велосипедиста?

Те, що для пересування в темряві обов'язково потрібно мати той чи інший ліхтар — питання, яке навіть не обговорюється. Адже від його наявності та якості багато в чому залежить безпека велосипедиста. По-перше, необхідно висвітлювати власний шлях, а по-друге, вказати іншим учасникам руху, що ви — на дорозі.

Велофара - це передній ліхтар на велосипеді. Вона набагато яскравіша, ніж сигнальний задній, світить білим світлом і висвітлює досить великий простір. Від ліхтаря вона відрізняється великою потужністю, можливістю використання в комплекті з виносної кнопкою управління. Крім того, багато великих виробників впроваджують власні розробки, які додатково підвищують якість освітлення.


Наприклад, компанія Fenix запатентувала і успішно використовує власну унікальну оптичну систему, яка за рахунок особливого заломлення променя дозволяє уникнути сліпих зон навіть перед колесом велосипеда і дає таке світло, яке не засліплює зустрічних людей.

Як і звичайні ліхтарі, велофари постійно вдосконалювалися і практично всі сучасні моделі працюють на потужних світлодіодах. Це дозволяє при невеликому енергоспоживанні і компактних розмірах отримувати дійсно яскраве світло, яке зможе висвітлювати дорогу на сотні метрів вперед. Це дійсно важливо для тих велосипедистів, які їздять на великій швидкості по пересіченій місцевості. При наявності такої велофари, всі особливості і вади дороги будуть заздалегідь добре видно, а поїздка в темний час стане набагато безпечнішою.

Що стосується яскравості, то вона індивідуальна для кожної конкретної моделі, але показник на рівні 1500-2000 люмен — це далеко не межа для велофари. Звичайно ж, користувачам доступно кілька режимів освітлення, що відрізняються яскравістю.

Одним з нововведень є миготливий світло середньої яскравості, який рекомендується включати під час туману, мрячить дощу або ледь починаються сутінків. Навіть якщо немає явної необхідності в додатковому освітленні, таке світло зробить велосипедиста більш помітним на дорозі для водіїв автомобілів.

Те, на яких елементах живлення працює велофара, робить істотний вплив на її конструкцію. Дві окремі категорії складають моделі з вбудованим в корпус відсіком для акумуляторів і окремим, який з'єднується з» головою " приладу за допомогою проводів.

Перша різновид краще, якщо велофару ви закріплюєте на кермі велосипеда перед кожною поїздкою, а потім знімаєте або ж плануєте використовувати її заодно і як ручний ліхтар. Але вся вага в такому випадку буде припадати саме на кермо, що може вплинути на зручність здійснення маневрів.

Другий тип велофар часто вибирають завзяті велосипедисти або ж професійні спортсмени. В цьому випадку на кермі закріплюється тільки невеликий оптичний вузол ліхтаря в окремому корпусі, а комплект акумуляторів в окремому відсіку вішається на раму. Процес кріплення займає трохи більше часу, зате на кермі немає ніякого зайвого обладнання.

Кріплення для велофар продаються в комплекті з самим спеціалізованим ліхтарем. Найчастіше вони універсальні за розмірами, хоча деталі конструкції залежать від бренду, і підходять практично для будь-якого велосипеда.

Також в наборі з деякими моделями велофар продаються виносні кнопки, які також фіксуються на кермі ближче до ручок, за які тримається велосипедист. Такий аксесуар дозволяє включити або переключити велофару, не відриваючись від управління велосипедом, що також є важливим фактором для безпеки управління. Якщо виносна кнопка в комплект не входить, не зайвим буде придбати її окремо, адже турбота про власну безпеку ніколи не буває зайвою.

0
0