UA | RU
Контактна інформація
Київ

​Fenix E15 2016: нове розуміння кишенькового ліхтаря


Кожна перевипущена компанією Fenix модель ліхтаря стає яскравіше і зручніше своєї попередньої редакції. Проте Фенікс E15 2016 дійсно здивував тими перетвореннями, які випали на його частку. Що помітно відразу, так це збільшена до 450 люмен яскравість замість 170 люмен, як це було раніше.


Модель Fenix E15 є однією з найбільш компактних Серед всіх ліхтарів цього бренду. Його довжина дорівнює всього шість з половиною сантиметрів при діаметрі корпусу трохи менше двох сантиметрів. Однак же мініатюрність не заважає йому світити яскраво (до 450 люмен) і далеко (132 метри). Все це стало можливим завдяки тому, що виробники замінили використовується раніше світлодіод більш сучасним варіантом - XP-G2 (R5) все тієї ж американської фірми Cree. Разом з яскравістю додався і ще один робочий режим, а характеристики інших були трохи змінені. Яскравість світла, як і час роботи ліхтаря до того, як елемент живлення повністю розрядиться, вказана на фотографії нижче.


Виробники навіть склали рекомендації з приводу того, який режим краще використовувати в тих чи інших ситуація. Так, найбільш яскраве освітлення потрібно для рятувальних робіт. Режим High підійде для освітлення під час руху групи туристів по темних стежках в горах або в лісі. Яскравість рівня Mid буде достатньою для освітлення в наметовому таборі. Ну а мінімальне освітлення підходить для читання або нічного освітлення всередині намету. Судячи з призначення ліхтаря E15 (2016) навіть складно сказати, що мова йде про ліхтарику-брелоку.


В цілому, ліхтар став не тільки яскравіше, але і отримав можливість довше працювати без заміни елемента живлення. Крім того, на додаток до звичної літієвої батареї формату CR123A користувачі отримали можливість встановлювати ще й акумулятор розміру 16340. Саме такий акумулятор дає ліхтарю необхідну потужність для світла яскравістю 450 люмен. На жаль, з батарейкою турборежим буде набагато менш яскравим-всього 270 люмен. У той же час, енергії батарейки вистачить на більш тривалу роботу ліхтаря в економних режимах освітлення. Втім, який з елементів живлення використовувати залежить як від особистих переваг власника ліхтаря, так і від ситуації, в якій йому необхідний ліхтар. Головне, що для Fenix E15 2016 передбачена можливість вибору.


Незалежно від класу ліхтаря Fenix, будь-яка модель цього бренду дуже добре захищена від будь-яких можливих пошкоджень. Користуватися ліхтарями Fenix зручно, а ресурс їх працездатності приємно вражає. Модель Фенікс E15 у редакції 2016 року теж отримала всі необхідні елементи захисту. Про те, що батарейка практично розряджена, попереджає індикатор, щоб користувач встиг вчасно замінити елемент живлення. При установці акумулятора задіюється захист електросистеми від переполюсовки. Навіть якщо батарейка буде поставлена неправильно, короткого замикання не виникне. Освітлення в будь-якому з обраних режимів буде рівномірним без миготінь і зниження яскравості. Для цього в ліхтар вбудований драйвер, стабілізуючий напругу. У той же час, щоб світлодіод і огружающие його деталі не перегрілися, використовується спеціальний механізм знижує яскравість ліхтарика через деякий час роботи з високою потужністю.


Свого роду, захистом ліхтарика-брелка є і його корпус. У кращих традиціях бренду, він зроблений з алюмінію. Так що ліхтар не пошкодиться серед інших речей в сумці або навіть в результаті падіння на голий бетон з висоти приблизно одного метра. Поверхня корпусу анодована, з фактурною накаткою. Так що ліхтар добре протистоїть іржі, прекрасно виглядає і не ковзає в руках. До речі, його можна встановити на стіл або іншу поверхню в якості свічки. Все управління перенесено в головну частину ліхтаря і здійснюється поворотним кільцем. Також важливо, що ліхтарик Fenix E15 (випуск 2016) повністю водонепроникний. Він відмінно працює не тільки під дощем, але навіть і повністю під водою. Хоча виробники рекомендують обмежити час занурення 30 хвилинами, а глибину 2 метрами.


Як підсумок, можна сказати, що оновлена модель зберегла свої переваги: мала вага і розміри, а також отримала ряд нових зручних характеристик. Для цього ліхтарика легко знайти відповідний формат елементів живлення, він надає широкий спектр робочих режимів, які легко перемикаються. І що важливо, ліхтар в змозі сам про себе подбати, попереджаючи виникнення основних видів поломок за рахунок вбудованих захисних механізмів і міцної непромокаючої оболонки. Ця модель відмінно підійде як для щоденного використання (тут стане в нагоді можливість кріплення в якості брелка), так і для поїздок на Заміський відпочинок.

0
0