UA | RU
Контактна інформація
Київ

Fenix E16: менше корпус, більше функцій

Ліхтар-один з найбільш корисних і популярних елементів спорядження, який носять з собою не тільки в походи, а й в повсякденному житті. Однак, якщо в похід потрібно брати переважно потужні і «далекобійні» ліхтарі з ємними акумуляторами, то для повсякденного носіння цілком достатньо буде невеликого ліхтарика, здатного поміститися в кишені куртки або брюк. Саме такою моделлю і є Fenix E16.

Вищеописаний ліхтар призначений спеціально для повсякденного носіння в міських умовах, про що свідчать досить скромні габарити цієї моделі, а також оригінальна форма корпусу, що дозволяє носити Фенікс E16 як брелок на ключах.


Дизайн і перше враження

Дизайн досить простий і в той же час лаконічний. Всі деталі добре опрацьовані, а кути згладжені. Таким чином, ліхтар Fenix E16 не чіпляється за елементи одягу при носінні і експлуатації.

Навіть у невеликій долоні ліхтар Фенікс E16 відчувається досить компактним. Подібного ефекту вдалося досягти за рахунок циліндричної форми корпусу і невеликих габаритів. Його довжина становить 51 мм, Діаметр "головної" частини - 21,1 мм і діаметр корпусу — 19,8 мм.

Вищеописані розміри, в поєднанні з вагою в 21 грам, роблять цей ліхтар практично непомітним для користувача в повсякденному носінні. Як підсумок, здається що це звичайний брелок, «наключник», як їх деякі називають.


Що він вміє?

Незважаючи на настільки компактні розміри, цей ліхтар має відмінну продуктивність, адже в ньому встановлений діод нейтрально-білого світла Cree XP-L HI. Завдяки цьому світлодіоду ліхтар Фенікс E16 здатний працювати з яскравістю до 700 люмен, що є вражаючим показником для кишенькового ліхтаря з подібними габаритами і вагою.

Всього ліхтар Fenix E16 має 6 режимів роботи:

  • "Низький" рівень яскравості-3 люмена, дальність освітлення до 13 метрів;
  • "Середній" - 30 люмен, до 31 метра;
  • "Високий" - 150 лм, до 66 м;
  • "Турбо" -300 лм і до 93 м при використанні літієвих батарей CR123A або 700 лм з дальністю променя до 142 метрів при установці літій-іонного акумулятора типорозміру 16340.

Незалежно від типу встановленого елемента живлення, ліхтар Fenix E16, за рахунок інтегрованого цифрового стабілізатора струму, буде працювати максимально довго з обраним рівнем яскравості, аж до повного розряду акумулятора.

Однак, максимальний доступний рівень яскравості може бути автоматично знижений в разі сильного нагріву ліхтаря (понад 65°C). Після того, як значення температури прийде в норму, користувачеві знову стануть доступні всі режими роботи.

Також варто відзначити, що дана модель має функцію "пам'яті", що дозволяє запускати останній обраний користувачем режим роботи при кожному включенні ліхтаря.


Як керувати?

Управління реалізовано за допомогою 1 кнопки, розташованої в торцевій частині корпусу. При короткочасному одноразовому натисканні включиться» мінімальний " рівень яскравості і далі по наростаючій. Затиснення кнопки на пів секунди вимкне ліхтар. Затиснення більш ніж на 1 секунду дозволить включити режим стробоскопа, а швидкий подвійний клік — заблокує управління (для розблокування, процедуру необхідно повторити).


Від чого працює?

Як вже було сказано вище, для роботи ліхтаря Фенікс E16 можна використовувати один літій-іонний акумулятор формату 16340 або літієву батарейку CR123A. у «першому» випадку, ліхтар зможе працювати з більшою яскравістю, а в «другому» - при досить низьких температурах (до -40°C).

При неправильній установці елемента живлення ліхтар Fenix E16 просто не включиться, так як спрацює вбудований захист від зворотної полярності. Нічого страшного не станеться, просто перевстановіть батарейці і ліхтар знову запрацює.


З чого зроблений корпус і що він витримає?

Корпус ліхтаря Fenix E16 виконаний з авіаційного алюмінію, анодованого за стандартом HA III. Подібний матеріал використовується компанією Fenix для виробництва більшості туристичних ліхтарів, так як він відрізняється малою питомою вагою і високою міцністю.

Металевий корпус моделі Fenix E16 здатний витримати падіння з висоти одного метра, а також повністю захищає внутрішні комплектуючі від вологи і пилу, відповідно до міжнародного стандарту IP68. Тобто, ви можете використовувати даний ліхтар практично в будь-яких умовах і навіть під водою.


А що в підсумку?

У підсумку, модель Фенікс E16 - це універсальний кишеньковий ліхтар, який відмінно підійде для повсякденного носіння і зберігання в автомобілі (про всяк випадок). Незважаючи на компактні габарити, він володіє непоганою продуктивністю, укомплектований найсучаснішими механізмами захисту, може працювати від батарейок або акумуляторів і до того ж, здатний витримати експлуатацію під водою. Вражає, чи не так?

0
0