Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Fenix TK20R - невеликий, але яскравий тактичний ліхтар

Здавалося б, Ручні ліхтарі вже давно досягли вершини свого розвитку. А ні, компанія Fenix продовжує випускати все нові моделі, які розрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і якісними характеристиками. На цей раз мова йде про ліхтар Fenix TK20R.

Зовнішній вид ліхтаря

Дана модель досить компактна, хоча за рахунок металевого корпусу ліхтар важче, ніж про це можна судити за зовнішнім виглядом. До того ж, корпус зроблений з подвійними стінками. Голова цього ліхтаря лише трохи ширше РЕШТИ корпусу, на поверхні оболонки є текстурна сітка для того, щоб прилад не вислизнув з руки. В області голови передбачено кілька ребер, що відводять тепло від світлодіода під час включення особливо яскравих режимів. Як і інших ручних ліхтарів цього ж бренду, є металева кліпса, щоб його можна було носити на поясі. Хоча об'єктивно, для цього Fenix TK20R важкуватий. Хіба що, помістити його не на ремінь штанів, а на спеціальну обвіску.

Лінзу захищає трохи виступає корона, на якій ліхтар досить стійкий, якщо поставити його на голову. А ось на хвості він стояти не буде, так що використовувати Fenix TK20R в положенні свічки не вийде.

Якщо говорити про габарити моделі, то Повна довжина ліхтаря становить трохи більше 15 см, діаметр головної частини – 3,4 см, а РЕШТИ корпусу – 2,5 см.

Оптичний вузол і режими роботи

Ніякі зміни дизайну або додавання додаткових режимів не мали б сенсу, якби в ліхтарі Fenix не встановлювалися нові діоди. В TK20R варто Сучасний світлодіод XP-L HI V3, розроблений компанією Cree. Ці діди випускаються в США і використовуються багатьма виробниками ліхтарів, адже вони не просто яскраві, а ще й дуже довго працюють з великою ефективністю. Цей варіант діода в змозі давати промінь світла яскравістю 1000 люмен. Для невеликого ручного ліхтаря це вражає.


Fenix TK20R підтримує 4 рівня яскравості і ще один сигнальний режим – стробоскоп. Крім яскравості 1000 люмен, доступний промінь на 350 люмен, 150 і 10. Стробоскоп буде блимати з максимально можливою яскравістю - 1000 люмен. На практиці 1000 люмен може знадобитися тільки в разі, якщо світити треба дійсно далеко: у відкритому полі, для огляду і оцінки розмірів Яру, визначення відстані до іншого берега річки або озера. За допомогою такого світла можна шукати загублений в темряві предмет. Дальність освітлення за умови максимальної яскравості становить 310 метрів.

Якщо ж говорити про туристичні реалії, то режиму на 350 люмен вистачає за очі, щоб вільно ходити по всій території наметового містечка і за його межами. А працювати з меншою яскравістю ліхтар буде довше.

Управління ліхтарем і харчування

Незважаючи на великий потенціал яскравості, Fenix TK20R працює всього з одним акумулятором. Це ємний елемент живлення 18650. Якщо вибрати варіант на 3500 мАч, то його енергії вистачить на 160 годин роботи ліхтаря з мінімальною яскравістю або ж майже на 2 години з максимальною яскравістю. Можна поставити і батарейки CR123A, якщо з якоїсь причини використовувати акумулятор незручно або неможливо.

Елементи управління представлені двома кнопками. Одна розташовується на торці: з її допомогою Fenix TK20R включається і вимикається. Друга ж розміщена в районі ребер охолодження в головній частині корпусу. Ця кнопка використовується для вибору режиму освітлення. Крім того, кришку ліхтаря разом з торцевою кнопкою можна відкрутити і замінити тактичної кнопкою. Цей варіант особливо зручний мисливцям, адже Fenix TK20R можна використовувати як підствольний ліхтар, якщо в наявності є спеціальні кріплення.

Поруч з торцевою кнопкою є заглушка для порту мікро-USB, який служить для підключення живлення через кабель від зовнішнього джерела. Fenix TK20R - не перша модель, в якій реалізується подібна можливість, але вона дуже радує. В принципі, маючи хороший power-bank, можна навіть не запасатися змінними акумуляторами. А про те, що ліхтар вже пора підзарядити, нагадає вбудований індикатор.

Захист Fenix TK20R

Як і будь-який хороший ліхтар тактичного класу, Фенікс TK20R відмінно захищений від будь-яких пошкоджень. Внутрішній захист йому забезпечують механізм запобігання коротких замикань, відмінне придушення віддачі при пострілі, драйвер для стабілізації яскравості. Зовнішній захист покладено на алюмінієвий корпус, який зроблений повністю водонепроникним. Цей ліхтар можна мити у воді, не кажучи вже про включення під час дощу. Випадкові удари або падіння він теж перенесе без наслідків, завдяки міцності металевого корпусу.

Підводячи підсумок, залишилося сказати про переваги і недоліки ліхтаря, виявлених за час його тестування на природі.

Перевага:

- яскраве світло;

- хороший підбір режимів;

- компактні розміри;

- великий запас міцності і захист від води;

- якісний діод;

- стандартні розміри, що дозволяють використовувати додаткові аксесуари;

- можливість зарядки від power-bank.

Недостатки:

- ліхтар не стоїть на хвості;

- кнопка включенні не блокується і потрібно трохи відкручувати ліхтар, щоб акумулятор Не сів завчасно.

Оберіть мову сайту: