UA | RU
Контактна інформація
Київ

Ліхтарі з червоним світлом для кемпінгу та прогулянок

Дедалі більше ліхтарів, зокрема на fenix.ua, оснащуються червоним світлодіодом. На перший погляд, це дивна тенденція: навіщо потрібне тьмяне червоне світло, коли біле світить яскраво та далеко? Саме тому багато користувачів вважають його марним доповненням. А дарма.

Кольорові діоди — це не данина моді та не випадкова функція. Червоні режими є корисним інструментом, що справляється із завданнями, які не під силу для класичного освітлення.

У цій статті ми розберемо, як промінь червоного спектра впливає на сприйняття оточення, та розповімо про його призначення.

Червоні ліхтарі для нічних прогулянок і кемпінгу

Щоб зрозуміти, для чого потрібні ліхтарі з червоним світлом, потрібно розібратися в особливостях роботи зору людини.

У сітківці ока є 2 типи світлочутливих клітин: палички та колбочки, кількість яких знаходиться у співвідношенні 18 до 1. Палички відповідають за зорове збудження, а колбочки — за чіткість та сприйняття відтінків. Під час зниження якості освітленості простору саме палички запускають процес адаптації зору до темряви.

Звикання очей до нових обставин може тривати від кількох хвилин до півтори години. У повсякденному житті це не критично, але в екстреній ситуації чекати стільки часу — недозволена розкіш. Туристу треба швидко встановити намет до відходу до сну, рибалці — зібрати снасті, а поліціянту швидко зреагувати на загрозу. Саме тут на допомогу приходить ліхтарик з червоним світлом.

Специфіка сприйняття світла червоного спектра пов'язана з його довжиною хвилі (590–760 нм). Людський зір чутливий до діапазону близько 511 нм, тоді як показник понад 600 нм має менш різкий негативний вплив на сітківку. Ось чому яскраве біле або синє світло здатне засліпити, а м'яке червоне залишається «невидимим» для чутливих нічних рецепторів і не засліплює в момент активації.

Переваги червоного світла перед білим

Червоні світлодіоди зустрічаються у ліхтарях різного формату та призначення: ручна модель для роботи та тактичних цілей, ліхтарик на голову з червоним світлом для туризму, кишенькові аналоги на кожен день. Ці режими освітлення пропонують конкретні практичні переваги, недоступні звичайним білим діодам:

  • Збереження нічного зору. Коли ви вмикаєте біле світло у повній темряві, відбувається короткочасне засліплення, коли ви не бачите нічого, крім яскравої плями світла. Червоний промінь діє інакше: він м'яко підсвічує простір і не збиває нічну адаптацію очей. У кемпінгу таке освітлення часто використовують як нічник.
  • Непомітність для комах. Ви точно знаєте, як дратують нічні комахи, що злітаються на яскраве світло. Уникнути неприємної ситуації дозволяє світло червоний колір, який не приваблює комарів та інших комах. Це робить пікніки та відпочинок біля багаття спокійнішим та безпечнішим.
  • Економія заряду акумулятора. Чим яскравіше біле світло, тим швидше сідає акумулятор — це беззаперечна істина. Червоний діод генерує промінь меншої потужності, тому споживає в рази менше енергії, продовжуючи час роботи освітлювального пристрою.
  • Низький рівень світлового забруднення. Жодного білого променя, тільки червоний режим — це секрет успішного спостереження за зірками під час туристичних подорожей. Червоні промені не дають засвітів і відблисків, не впливають на світлове забруднення, а тому ідеальні для насолоджування дивовижними краєвидами.

Як вибрати ліхтар з червоним світлом для конкретних цілей?

Враховуйте призначення ліхтаря та специфіку керування інтерфейсом. Наприклад, налобний ліхтар з червоним світлом тактичний повинен мати функцію миттєвої активації кольорового променя, щоб пристрій не привертав непотрібної уваги противника під час тактичної операції.

Під час вибору також звертайте увагу на такі нюанси:

  • Призначення. Для полювання, тактичних та службових завдань перевагу варто віддати моделям з можливістю миттєвого перемикання між червоними та білими режимами. Налобний ліхтар з червоним світлом — для туризму та риболовлі. Червона фара — обовʼязковий аксесуар для безпечного катання на велосипеді у темний час доби та за низької видимості.
  • Регульована яскравість. Наявність кількох режимів різної потужності дозволяє точніше адаптувати освітлення під конкретне завдання: від мінімальної яскравості для читання до середньої — для пересування по пересіченій місцевості. У такий спосіб ви також заощадите заряд та уникнете зайвого засвічення, коли в цьому немає потреби.
  • Наявність миготливого режиму. Часто проводьте час на природі — тоді шукайте фонарик з червоним світлом миготливим. Він працює як сигнальний маячок, водночас споживає менше енергії за стандартні білі режими SOS і стробоскоп.

Як перетворити біле освітлення на червоне: розширюємо функціонал ліхтаря

Якщо у вас вже є ліхтар, але у ньому немає червоних режимів, не обов'язково купувати нову модель — функціонал можна розширити за допомогою додаткових аксесуарів.

Найефективніший спосіб — використовувати світлофільтр. Це насадка з кольоровим склом, яке встановлюється поверх лінзи та забарвлює світловий пучок у червоний відтінок. Так можна отримати професійний тактичний ліхтар з червоним світлом навіть зі стандартної ручної EDC моделі.

Альтернативою фільтру є сигнальний жезл. Він виглядає як конусоподібна насадка з червоного пластику, який фіксується на голові освітлювального пристрою. Особливість жезла полягає в тому, що він не тільки робить світло кольоровим, але й трансформує надпотужний спрямований промінь у розсіяне освітлення, ідеальне для підсвічування великого простору на 360°.

Ключова перевага обох аксесуарів — сумісність із безліччю ліхтарів. Більшість світлофільтрів та сигнальних жезлів Fenix мають стандартні розміри та підходять до ліхтарів з діаметром головної частини від 21.5 мм до 26.5 мм, тому ви знайдете підхожий варіант під пристрій будь-яких габаритів.

Написати коментар
0
0