Незважаючи на якість авіаційного алюмінію, з якого виготовляються ліхтарі Fenix, метал все одно схильний до появи корозій та інших неприємних дефектів, що виникають при недостатньому догляді за виробом. Кожна модель ліхтаря має довгострокову гарантію, а термін служби світлодіодів досягає 50 тисяч робочих годин – це близько 5.5 років безперервного світіння. Однак неправильне чищення ліхтаря здатне в рази скоротити його робочий потенціал через руйнівний вплив іржі.
Незалежно від того, який ліхтар Fenix у ваших руках, його легко доглядати: для цього достатньо 5 хвилин.
Догляд за ліхтариком Фенікс можна розділити на чотири умовні етапи:
чистка зовнішньої частини корпусу;
чистка всередині корпусу;
перевірка кільця ущільнювача;
мастило.
Якщо виконувати ці чотири кроки 1-2 рази на рік, то ліхтар прослужить максимально довго незалежно від частоти використання.
Очищення поверхні корпусу
Під час експлуатації ліхтаря корпус неминуче покривається брудом і жирними плямами від рук, які краще прибирати відразу після появи. Кожен виріб Fenix має водонепроникний корпус, тому його можна споліскувати у воді. Але ми радимо використовувати для чищення спиртову серветку або знежирюючий спрей разом з безворсовою ганчіркою (наприклад, мікрофібри). Для догляду за ліхтарем з великою кількістю накаток або канавок можна використовувати щітку з тонкою щетиною або жорстку зубну щітку.
Після очищення корпусу не можна забувати протирати лінзу: у більшості випадків для цього досить м'яка ганчірка. Дуже важливо утримувати лінзу у чистоті, тому що через неї проходить світло. Якщо лінза буде покрита плямами, освітлення не буде яскравим навіть якщо увімкнено максимально потужний режим.
Але якщо лінза ліхтаря занадто забруднена і звичайна ганчірка не може впоратися з чищенням, пропонуємо класичний спосіб ефективно прибрати пил та бруд. Потріть лінзу чимось на зразок гумки для олівців, щоб дбайливо прибрати засохлі забруднення, а потім протріть залишки спиртовою серветкою. Даний метод вимагає всього кілька хвилин, щоб повністю позбутися бруду на ліхтарі, але вимагає обережності: незважаючи на міцність лінзи, на неї не можна тиснути, щоб уникнути утворення дрібних подряпин на склі.