UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як чистити та зберігати ліхтарі Fenix

Незважаючи на якість авіаційного алюмінію, з якого виготовляються ліхтарі Fenix, метал все одно схильний до появи корозій та інших неприємних дефектів, що виникають при недостатньому догляді за виробом. Кожна модель ліхтаря має довгострокову гарантію, а термін служби світлодіодів досягає 50 тисяч робочих годин – це близько 5.5 років безперервного світіння. Однак неправильне чищення ліхтаря здатне в рази скоротити його робочий потенціал через руйнівний вплив іржі.

Незалежно від того, який ліхтар Fenix у ваших руках, його легко доглядати: для цього достатньо 5 хвилин.

Догляд за ліхтариком Фенікс можна розділити на чотири умовні етапи:

  • чистка зовнішньої частини корпусу;
  • чистка всередині корпусу;
  • перевірка кільця ущільнювача;
  • мастило.

Якщо виконувати ці чотири кроки 1-2 рази на рік, то ліхтар прослужить максимально довго незалежно від частоти використання.

Очищення поверхні корпусу

Під час експлуатації ліхтаря корпус неминуче покривається брудом і жирними плямами від рук, які краще прибирати відразу після появи. Кожен виріб Fenix має водонепроникний корпус, тому його можна споліскувати у воді. Але ми радимо використовувати для чищення спиртову серветку або знежирюючий спрей разом з безворсовою ганчіркою (наприклад, мікрофібри). Для догляду за ліхтарем з великою кількістю накаток або канавок можна використовувати щітку з тонкою щетиною або жорстку зубну щітку.

Після очищення корпусу не можна забувати протирати лінзу: у більшості випадків для цього досить м'яка ганчірка. Дуже важливо утримувати лінзу у чистоті, тому що через неї проходить світло. Якщо лінза буде покрита плямами, освітлення не буде яскравим навіть якщо увімкнено максимально потужний режим.

Але якщо лінза ліхтаря занадто забруднена і звичайна ганчірка не може впоратися з чищенням, пропонуємо класичний спосіб ефективно прибрати пил та бруд. Потріть лінзу чимось на зразок гумки для олівців, щоб дбайливо прибрати засохлі забруднення, а потім протріть залишки спиртовою серветкою. Даний метод вимагає всього кілька хвилин, щоб повністю позбутися бруду на ліхтарі, але вимагає обережності: незважаючи на міцність лінзи, на неї не можна тиснути, щоб уникнути утворення дрібних подряпин на склі.

< /figure>

Очищення внутрішньої частини та очищення контактів акумулятора

Після видалення бруду та жиру із зовнішньої частини корпусу потрібно розібрати ліхтарик та вийняти акумулятор, щоб видалити з нього видимі забруднення за допомогою серветки.

Ще один корисний інструмент для чищення – ватяні палички, які полегшують доступ до вузьких місць усередині корпусу та дозволяють ретельніше очистити дрібні деталі. Але після використання ватної палички потрібно перевіряти, щоб усередині корпусу не залишалося волокон вати.

Щойно пил всередині корпусу видалений, необхідно протерти різьблення, щоб видалити з нього старе мастило.

Перевірка кільця ущільнювача

Кільця ущільнювачів є одними з найтендітніших, але найважливіших елементів ліхтаря, які відповідають за герметичність корпусу. За рахунок ущільнювального кільця забезпечується захист внутрішньої електроніки від бруду, пилу та води, що робить корпус водонепроникним. Тому будь-який ремонт ліхтарика повинен включати перевірку кільця ущільнювачів: воно не повинно бути сухим і потрісканим.

Якщо кільце втратило еластичність, на нього можна спробувати завдати трохи мастила. Але у разі виявлення тріщин цей елемент ліхтаря потрібно замінити на новий. Всі ліхтарі Fenix поставляються в комплекті з необхідними аксесуарами, включаючи запасне кільце ущільнювача, тому у власника такої моделі не потрібно спеціально купувати нове.

Змащення ліхтаря

Цей етап гарантує плавність різьблення і забезпечує довговічність ущільнювального кільця. Залежно від матеріалу, з якого виготовлено кільце, підбирається конкретний тип мастила.

Кільце ущільнювача змащується таким чином:

  • нанесіть пару крапель мастила за кільце ущільнювача;
  • нанесіть кілька крапель на зовнішній бік кільця ущільнювача.

Різьба змащується ще простіше. Для цього потрібно нанести тонкий шар мастила на всю площу різьблення, після чого кілька разів закрутити і відкрутити деталі, щоб мастило рівномірно розподілилося по всьому різьбленню.

Послідовно виконавши догляд за ліхтариком Фенікс, користувач продовжує експлуатаційний термін виробу. Досить здійснювати ці кроки хоча б кілька разів на рік, щоб на корпусі не виникала іржа, а внутрішня електроніка зберігала свою функціональність протягом усього гарантійного терміну служби (і навіть довше).

Купити ліхтарі Fenix, фірмові акумулятори, налобні кріплення та інші аксесуари можна у нашому онлайн-магазині Fenix.ua – офіційному представництві бренду на території України.

0
0