Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Огляд ліхтаря Fenix TK15C від мисливця

Перш ніж ми приступимо до детального огляду ліхтаря, зауважу, що зразок для даного випробування був наданий безпосередньо виробниками, а всі результати випробувань отримані мною особисто в процесі використання ліхтаря і перевірки його робочих характеристик. Всі результати випробувань представлені без будь - яких " украшательств», в тому вигляді, в якому вони і були отримані. Можливо, інші умови експлуатації дадуть інші результати.

Дивлячись на деякі моделі ліхтарів, здається, що додаткові кольорові діоди додані в них виключно номінально, адже вони світять з мінімальною яскравістю і практично не підходять для освітлення навколишнього простору навіть на кілька метрів. Компанія Fenix постаралася уникнути подібної ситуації і встановила в ліхтар TK15C набагато більш потужні світлодіоди.

А тепер пора приділити увагу деталям:
Стандартна упаковка ліхтаря Fenix TK15C

У комплект до ліхтаря входить чохол, ремінець для страховки на руці, запасна накладка на кнопку і два додаткових ущільнювальних кільця, а також інструкція.

У чохол Fenix TK15C поміщається вниз головною частиною.

На чохлі передбачена петля для кріплення на пояс і ще одна невелика петля, до якої можна прив'язати шнурок.

Щоб можна було оцінити розміри ліхтаря Fenix TK15C, нижче представлена його фотографія в порівнянні з акумулятором формату 18650 — Fenix Аrb-L2S.

кнопки ліхтаря розташовані кілька виступаючих елементів корпусу, але вона легко натискається і, в той же час, захищена від випадкового включення.


На корпусі розміщена кліпса з нержавіючої сталі, за допомогою якої ліхтар можна закріпити на поясі. Цей елемент зроблений таким чином, що не має гострих країв.

У головній частині розташована кнопка для вибору робочих режимів для ліхтаря.

А ось так виглядає рефлектор з трьома світлодіодами.

Основний світлодіод дає біле світло. Для цієї мети використовується світлодіод Cree XP-G2. Два додаткових діода червоного і зеленого кольору-це Philips LUXEON Z.


Якщо ми відкрутимо хвіст ліхтаря, що є кришкою для батарейного відсіку, то побачимо, що всередині розташована пружина, яка служить для того, щоб акумулятори були щільно притиснуті.

Різьба на корпусі повністю анодована, акуратна, витки мають рівний прямокутний профіль.


Корпус можна відкрутити і з боку голови ліхтаря.

Буде добре видно притискну пружину з боку позитивного контакту, а також різьблення.


Витки різьблення в головній частині відрізняються більш трапецієподібної формою, але теж акуратно виконані і повністю анодовані.

А ось для порівняння ліхтар Fenix TK15C поруч з більш старим Fenix TK15 S2.

Освітлення:
Хочу відразу попередити, що відтінок променя, який ви можете бачити на своїх моніторах, може залежати від їх калібрування і настройки. Так що представлені фотографії швидше дадуть уявлення про форму променя і його яскравості, ніж про баланс білого. Всі фотографії зроблені при балансі "Денне світло". Колір сходів і плінтуса називається брудно-білий, а стіна пофарбована в пісочний колір.
Знімки з включеним білим, червоним і зеленим світлом зроблені з однієї позиції, але помітно, що положення світлового плями на стіні зміщується. Це обумовлено розташуванням діодів в рефлекторі.

На відкритому повітрі це зміщення світлового плями ще більш помітно, як і різниця в яскравості світлодіодів.

Робочі режими та інтерфейс користувача:
Fenix TK15C підтримує п'ять режимів постійного світла: High, Mid, Low, Green, Red і ще два миготливих: Strobe і Flashing Red/Green.
Якщо натиснути торцевий перемикач до половини, незалежно від того, в якому режимі до того працював ліхтар або ж він був вимкнений, користувач миттєво отримує доступ до світла. Ліхтар буде світити до тих пір, поки кнопка залишається натиснутою. Щоб включити його в звичайному режимі, досить натиснути на кнопку до клацання. А вибрати потрібний режим допоможе бічна кнопка. Перемикання режимів відбувається в такому порядку: High - >Medium - >Low - >Red - >Green - >High. Щоб перейти до використання миготливих режимів, Натисніть і утримуйте бічну кнопку протягом 2 секунд. Спочатку включиться режим Strobe, який потім можна переключити в Flashing Red /Green і назад. Щоб знову повернутися до режиму постійного світла, потрібно або вимкнути і знову включити ліхтар, або ще раз на 2 секунди затиснути бічну кнопку. Останній обраний режим, виключаючи миготливі, залишається в пам'яті ліхтаря і активується першим при наступному включенні ліхтаря.
Елементи живлення і яскравість:
Ліхтар Fenix TK15C працює на 1 акумуляторі 18650 або двох батарейках CR123 (використання елементів живлення RCR123 неприпустимо).
Для вимірювання фактичної яскравості, я зробив інтегруючу сферу. Спеціальний датчик, який до неї підключений, реєструє тільки видиме світло, а інфрачервоний і ультрафіолетовий спектри не враховуються.
Будь ласка, зверніть увагу на те, що це зроблена в домашніх умовах сфера. Хоча я доклав усіх зусиль, щоб виконати її на високому рівні і відповідно до стандартів ANSI, отримані дані можна використовувати тільки для оцінки роботи ліхтаря, але не в якості точних даних.

Будь ласка, зверніть увагу, що всі наведені цифри є просвіт від DIY інтегруючої сфери, і відповідно до стандартів ANSI. Незважаючи на всі зусилля проводиться, щоб дати як точне результат як це можливо, вони повинні бути прийняті тільки в якості оцінки. Результати можуть бути використані для порівняння результатів у цьому огляді та інших я опубліковані.

Режим роботи Яскравість в люменах при використанні інтегруючої сфери Частота ШІМ або частота стробоскопа (Гц)
Високий 481 0
Середній 158 0
Низький 7 0
Строб 289 15,6 і 6,7
Червоний 67 0
Зелений 84 0
Миготливий Червоний /Зелений 74 9.4

* Виміряти реальну яскравість Strobe дуже складно, тому дані носять оціночний характер.

Пік інтенсивності білого променя 12000 lx на відстані 1 м дає спектр 2190 м.
Пік інтенсивності Червоного Променя 200 lx на відстані 1 м дає спектр 28 м.
Пік інтенсивності зеленого променя 900 lx на відстані 1 м дає спектр 60 м.

У режимі максимальної яскравості ліхтар починає працювати з яскравістю трохи вище заявленої. Після цього протягом 20 хвилин йде невелике зниження яскравості, а потім ліхтар перемикається в наступний режим, де працює з повною стабілізацією протягом наступних 4 годин.

Fenix TK15C у використанні:

Перевага ліхтаря TK15C в тому, що без будь-яких додаткових фільтрів він дозволяє використовувати не тільки білий, але також червоний і зелений світло. Але хоча додаткові світлодіоди працюють досить добре і дають непогану яскравість світла, їх недоліком є існуюче розміщення в рефлекторі. Отримані з їх допомогою промені містять багато артефактів і погано сконцентровані. Це не проблема на близьких дистанціях, але стає помітно в міру видалення об'єкта і розширення променя.
Кольорові промені можуть бути зручними для мисливців, якщо необхідно висвітлити територію на ближній дистанції, але через артефакти променя вони не підійдуть для підсвічування цілі або освітлення через рамку. У цих випадках все ж буде потрібно окремий ліхтар.
Але ліхтар Fenix TK15C на зразок швейцарського ножа має відразу кілька інструментів. Білий світ може використовуватися при кріпленні ліхтаря на мисливську рушницю або при будь-якій іншій задачі. Додаткові діоди також дають непогане освітлення. Воно не настільки якісне, як у білого променя, але дає непогані показники другорядного освітлення.
Я часто виходжу на полювання в кар'єр, де використовую червоне світло. Коли я готовий стріляти, перемикаю ліхтар в режим білого світла і прицілююся. З Fenix TK15C немає потреби міняти фільтри і носити з собою ще один ліхтар.
Оскільки зелений і червоне світло-досить яскравий, його не вийде використовувати для попереднього огляду місцевості, зате з їх допомогою можна повноцінно висвітлювати простір навколо. Також зауважу, що дана модель ліхтаря досить компактна, оскільки працює лише на одному акумуляторі формату 18650. Цей фактор також важливий для мисливців.

Підсумок:
Що сподобалося:
- яскраве зелене та червоне світло доступне без використання будь-яких фільтрів;
- яскраве основне світло;
- хороший рівень компактності;
- можливість приєднання дистанційної кнопки;
- окрема кнопка для вибору режимів роботи.
Що не сподобалося:
- погана якість червоного і зеленого променя;
- необхідно перебрати всі режими білого світла, щоб дістатися до режимів червоного і зеленого світла.

Оберіть мову сайту: