Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

​Детально про Fenix RC20Ліхтар Фенікс RC20 - один з найбільш цікавих у великому сімействі світлодіодних ліхтарів Fenix. Мало того, що він яскравий і далеко світить, ця модель ще й працює від особливого вбудованого акумулятора, який можна заряджати від док-станції або через USB. Потужність в поєднанні з простотою є великим плюсом щодо універсальності використання цього ліхтаря. Fenix RC20 підійде як для туризму або подорожей, так і для виконання різних тактичних завдань.


Навіть з першого погляду Fenix RC20 створює образ дуже солідного ліхтаря. Адже він поставляється не в звичайній коробці або блістері, а в практичному валізці, який в подальшому можна використовувати для зберігання або перевезення ліхтаря разом з аксесуарами. Всередині крім самого ліхтаря складені зарядний пристрій і адаптер для USB, акумулятор ARB-L1, ремінець для страховки на зап'ясті, запасний гумовий ущільнювач на різьбу. Всі аксесуари укладені у власні осередки і бовтатися в коробці не будуть. Вільного місця залишається мало, але все ж можна додати пару змінних світлофільтрів або дифузор. До речі, в коробці є докладна інструкція до ліхтаря на декількох мовах, серед яких і російська.

Сам ліхтар теж отримав приємний дизайн. Він відносно невеликий: 16,1 см по довжині і 2,54 см в діаметрі (діаметр головної частини — 4 см). Важить ліхтар разом з батареєю 205 г. Корпус-металевий, із захисним анодуванням, яке дає насичений чорний колір. Поверхня корпусу-текстурний і не ковзає в руках, а на голові розташовано кілька ребер, які сприяють охолодженню під час роботи ліхтаря. Передня кромка виступає вперед, додатково захищаючи від пошкоджень скло, яке, до речі, загартоване. Обидві кнопки розташовані в торці, як і виступ з отвором для кріплення ремінця. Кнопки трохи виступають за межі корпусу (особливо вимикач), тому ліхтар не вийде встановити в положення свічки.

Приємно, що в наборі є і чохол для зберігання ліхтаря. Він пошитий з щільної тканини і застібається на липучку. Ліхтар в нього можна помістити як вниз, так і вгору головою. Але потрібно сказати, що повністю від бруду чохол не вбереже, оскільки залишає деякі неприкриті ділянки.

Акумулятор і зарядка

Усередині батарейного відсіку знаходиться один акумулятор нестандартного формату. Це фірмовий біполярний акумулятор Fenix ємністю 2600 мАг. Його розміри збігаються з габаритами звичайного акумулятора 18650, але обидва полюси знаходяться з кожного боку батарейки: в центрі — позитивний, а по периметру — негативний. Тому переполюсовка ліхтарю Fenix RC20 не страшна.


Заряджати ліхтар можна за допомогою док-станції, навіть не виймаючи з нього акумулятор. Сама ж док-станція підключається до джерела струму як через стандартну розетку, так і через USB-кабель. Обидва адаптера поставляються в комплекті з ліхтариком. Якщо ж купити додатковий адаптер, заряджати ліхтар можна буде і від акумулятора автомобіля. Розмістити док-станцію можна де завгодно: поставити на столі, прикрутити на стіну або вибрати інший варіант. Повний цикл зарядки займає близько 4 годин, а про його завершення просигналізує включення зеленої лампочки на док-станції. Виробники також радять заряджати акумулятор раз на чотири місяці, якщо він довгий час не використовується.


В моделі Фенікс RC20 є вбудований індикатор заряду, який дозволяє в будь-який час визначити його залишок і розрахувати, які з режимів освітлення використовувати, щоб акумулятора вистачила на весь час, поки вам потрібен ліхтар.


Світло ліхтаря і управління

Fenix RC20 використовує новий потужний діод Cree XM-L2 (U2). Він надає яскравість до 1000 люмен при робочому потенціалі на 50 тисяч годин. Діод дає комфортний для людини білий світ і підтримує п'ять режимів роботи ліхтаря. З них чотири відносяться до постійного світла різної яскравості, а п'ятий — це стробоскоп. Найбільша можлива яскравість доступна в режимі Turbo і становить 1000 люмен. За цим режимом слідують High на 425 люмен, Mid на 150 люмен і Low на 10 люмен. Стробоскоп блимає з яскравістю 1000 люмен і піковою інтенсивністю 21100 cd. Найбільша доступна дальність освітлення становить 290 м.


Досить цікаво реалізовано управління ліхтарем. Воно дуже логічно, але, з першого погляду, може здатися трохи складним. У моделі Fenix RC20 використовується вмикач прямого кліка. Це означає, що при натисканні на кнопку ще до фіксації світло вже включається. Таким чином, реалізується функція миттєвого включення. Світло знову згасне, якщо кнопку Не зафіксувати і відпустити. Якщо ж освітлення потрібно надовго, то натискати на кнопку потрібно до клацання.

Кнопка поменше служить для управління режимами освітлення. І ось тут потрібно сказати, що дана модель може працювати з двома групами режимів: основний і спрощеної. Перша з них включає в себе чотири режими яскравості, які перемикаються послідовно. У спрощеній групі доступні тільки режими Mid і Turbo. Використовувати ліхтар з такими установками простіше на полюванні або в інших ситуаціях, коли тривале перебирання всіх режимів може перешкодити. Щоб перемикатися між двома групами режимів, потрібно тримати натиснутою кнопку вибору режимів вже включеного ліхтаря протягом трьох секунд. Про те, що ліхтар переключився в іншу групу, проінформує подвійне миготіння світлодіода.


Стробоскоп теж включається двома способами. Це миттєвий доступ з будь-якого режиму освітлення, для якого кнопку вибору режиму потрібно тримати натиснутою стільки часу, скільки буде потрібно використовувати стробоскоп, а також включення з фіксацією, для якого ту ж кнопку потрібно потримати натиснутою 0,5 секунди, а потім відпустити. Щоб відключити стробоскоп, потрібно натиснути на кнопку вибору режимів ще раз.

Призначення ліхтаря

Модель Фенікс RC20 по-справжньому універсальна. Цей ліхтар підійде і для використання на дачі або поїздок з наметами за місто, і для більш серйозних завдань. Наприклад, він підійде рятувальникам, охоронцям, митникам, патрульним або службовцям інших спецпідрозділів. Ліхтар міцний, повністю водонепроникний, яскравий, але, в той же час, він досить легкий і невеликий. Можливо кілька популярних способів зарядки, так що заповнити працездатність акумулятора можна практично в будь-яких умовах. Так що Fenix RC20 дійсно заслуговує на увагу і не буде зайвим кожному, хто хоча б періодично потребує використання хорошого ліхтаря.


Оберіть мову сайту: