Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Найефективніші елементи живлення АА

Пальчикові батарейки добре відомі буквально кожному. Їх купують для багатьох приладів, які використовуються повсякденно. Проте, до сих пір не всі знають, що ці елементи живлення бувають різного типу, і тим більше, про відмінності різних батарейок і акумуляторів, а також особливості їх вибору. Саме ці питання ми і хочемо прояснити зараз, щоб зрозуміти, які ж елементи живлення АА можна вважати найефективнішими.

Де використовуються елементи живлення АА?

Батарейки розміру АА розраховані на досить велику ємність, якої достатньо для роботи багатьох побутових приладів, а також іншої портативної техніки. Це визначило їх велику популярність у всьому світі. Саме на елементах живлення АА працюють пульти від телевізорів, годинник, кухонні ваги, багато Радіокеровані іграшки. Під такий тип акумуляторів розраховані також популярні моделі світлодіодних ліхтарів, Фотоапарати, цифрові спалахи і т. д.

Довгий час пальчикові батарейки залишалися найбільш популярним видом портативного джерела енергії. Не поспішають вони здавати свої позиції і в наш час, незважаючи на появу нових, ще більш ефективних варіантів. Купити батарейку АА можна буквально в будь-якому куточку світу.

Різновиди пальчикових батарейок і акумуляторів

У форматі АА випускаються як батарейки, так і акумулятори. Але незважаючи на однаковий розмір, вони можуть істотно відрізнятися за робочими характеристиками. Тому при виборі елементів живлення, потрібно обов'язково пам'ятати про те, чи сумісні вони з пристроєм, для якого купуються.

Першими в ужиток увійшли батарейки. Вони можуть використовуватися всього один раз, поки повністю не розрядяться. Перезарядка ніякі батарейки не підлягають. Проте, саме вони бувають більш вигідними в деяких ситуаціях. Незаперечною перевагою батарейок є їх низький саморозряд. Вони можуть навіть півроку зберігатися повністю заряджені практично без втрат. Перед використанням дозарядка не потрібно (вона і неможлива), досить встановити батарейку всередину приладу і почати з ним працювати. Різновидів пальчикових батарейок досить багато, але в ходу залишилися практично тільки одні з них - лужні. Вони мають велику ємність-прядка 3000 маг і довго працюють навіть з сучасними енерговитратними приладами. Номінальна напруга кожної батарейки даного типу - 1,5 В.Одними з кращих виробників лужних батарейок АА є бренди Panasonic, GP і Duracell.

Згодом, крім батарейок використовуватися стали і акумулятори. Хоча вони в рази дорожче, такі елементи живлення можна не один раз заряджати і використовувати заново. У разі постійного використання приладів, що працюють з елементами живлення АА, цей варіант виявляється більш вигідним.

Як і батарейок, перезаряджаються акумуляторів такого розміру існує кілька видів. Деякі з них також практично вийшли з ужитку, а їх місце зайняли більш ефективні варіанти. Серед затребуваних варто сказати про нікель-металгідридних. Вони не мають такого поширеного раніше недоліку, як ефект пам'яті. Тобто, їх не потрібно обов'язково повністю заряджати і розряджати, а початкова ємність залишається практично незмінною протягом усього терміну експлуатації.

Нікель-металгідридні акумулятори мають ємність близько 2500-3000 маг. Вони працюють протягом 500 циклів, досить швидко заряджаються повторно. При цьому даний тип елементів живлення залишається доступним за ціною. Слід пам'ятати, що напруга нікель-металгідридних акумуляторів становить 1,25 В.існують також LSD Ni-MH акумулятори з дуже низьким саморозрядом. Вони набагато ефективніше попереднього типу, коли мова йде про довге зберігання елементів живлення зарядженими перед використанням. Ці акумулятори також більш стійкі до морозів, а загальна кількість циклів їх перезарядки – до 1500. Першими LSD Ni-MH акумулятори випустила компанія Eneloop, але зараз вони продаються практично під усіма популярними брендами.

Такого ж розміру, як АА акумулятори, випускаються і інші перезаряджаються Елементи живлення. Це літій-іонні акумулятори - ще більш сучасний варіант. Вони також мають велику ємність. Використовувати такі елементи живлення можна протягом 500 циклів. Однак їх напруга відрізняється від попереднього варіанту і становить від 1,5 до 3,7 В, тому далеко не всі акумулятори цього типу можна використовувати замість гальванічних АА.

Останнім часом з'явилися ще високотокові IMR літій-іонні акумулятори, які можуть забезпечити нормальну роботу навіть дуже потужного обладнання. Зокрема, на таких елементах живлення працюють надяскраві діодні ліхтарі. Їх напруга також становить 3,7 В.

Запобіжні заходи при роботі з батарейками і акумуляторами

Як би не були безпечні сучасні елементи живлення в порівнянні з більш старими моделями, користувачам все ж необхідно дотримуватися певних заходів безпеки. Це допоможе акумуляторам і простим батарейкам служити довше, а також прибере обладнання від поломок.

Зберігати будь-які елементи живлення потрібно в сухому і теплому (але не жаркому) приміщенні. Не можна залишати їх всередині обладнання, яке не використовується. Якщо для роботи ліхтаря або машинки на радіокеруванні потрібно більше одного елемента живлення, вибирати потрібно неодмінно однакові і заряджений на одному рівні. А перед їх установкою бажано протерти контакт приладу і обидва полюси акумулятора будь чистою тканиною.

Якщо батарейка стала відчутно грітися при роботі, виділяти неприємний хімічний запах або змінила форму, її необхідно утилізувати. Ні в якому разі не можна намагатися зарядити батарейки повторно або розібрати їх або акумулятори.

На основі цієї інформації, ви зможете більш логічно і усвідомлено вибирати для себе відповідні пальчикових батарейки або акумулятори, а також використовувати їх максимально ефективно і довго.

Так що ж вибрати, якщо потрібен найкращий акумулятор або батарейка?

Як Ви вже зрозуміли, конкурувати батарейки з акумуляторами навряд чи можуть. Вони орієнтовані трохи на різні аспекти використання. Якщо елемент живлення потрібен для економного обладнання або саме цей пристрій буде використовуватися зовсім не довго, звичайно ж, вигідніше буде купити батарейку. Вона обійдеться набагато дешевше, і її не шкода буде утилізувати відразу ж після використання. А щоб батарейка дійсно добре послужила, вибирайте Duracell, XP і інші якісні бренди. Найкраще купувати їх в спеціалізованих магазинах, щоб мінімізувати ризик придбання підробки.

Якщо ж елементи живлення потрібні для частого використання, набагато економніше буде придбати акумулятори. Навіть з урахуванням їх більш високої вартості і покупки зарядного пристрою, ціна буде нижче, ніж 500 штук хороших батарейок. На вартість акумулятора вплине і його ємність, але в цьому відношенні відштовхуватися варто саме від власних потреб і бюджету. Якщо вибір припав на довговічні LSD акумулятори, вибирайте ті, які зроблені в Японії. Саме вони вважаються самими високоякісними. Це можуть бути Eneloop, Sony, Duracell та інші. Можливо, для вашого обладнання підійдуть і літій-іонні акумулятори, які маркуються 14500. Але обов'язково звіртеся з допустимим рівнем напруги, інакше обладнання просто вийде з ладу.

Написати коментар
Оберіть мову сайту: