UA | RU
Контактна інформація
Київ

Велофара або ліхтар: що краще для велоїзди?

Багато з нас люблять велопоїздки, адже завдяки такому заняттю, ми можемо не тільки зміцнити м'язи і натренувати серце, а й розслабиться душею. І так як бажання покататися на велосипеді може з'явитися в будь-який час, навіть пізно ввечері, то, відповідно, виникає необхідність в надійному джерелі світла, який допоможе висвітлити дорогу. До того ж, завдяки хорошому джерелу освітлення, ви будете видні здалеку, що допоможе уникнути можливого ДТП при русі в темний час доби.

Якщо ви зважилися придбати такий прилад, то ви напевно зіткнетеся з вибором: ручний ліхтар або велофара. Обидва пристрої мають свої переваги, недоліки і нюанси експлуатації, які ми зараз спробуємо розібрати і з'ясувати, що ж краще підходить для велоїзди.

На перший погляд, різниця між цими двома пристроями досить невелика, однак якщо розібратися докладніше... згідно з правилами дорожнього руху, на велосипеді повинен бути присутнім як мінімум одне джерело освітлення, їм може бути як спеціальна велофара, так і звичайний ручний ліхтар. Однак якщо велофара повинна кріпитися строго на кермі, то ліхтар можна розташувати в будь-якому зручному для вас місці.

До того ж, обидва ці пристрої часто досить сильно відрізняються як зовні, так і конструктивно, що обумовлено призначенням і сферою застосування. Таким чином, велофари часто оснащуються високопотужними діодами, які дають яскравий промінь на сотню і більше метрів, однак при роботі вони досить сильно нагріваються, через що даний пристрій комплектується корпусом з тепловідвідними ребрами.

Ліхтарі часто мають схожий за габаритами корпус виконаний з ударостійкого пластику або анодованого алюмінію, проте вони на порядок рідше комплектуються тепловідвідними ребрами. Це обумовлено застосуванням інших типів світлодіодів, які володіють меншою потужністю і відповідно набагато менше нагріваються при роботі.

Також відмінності між цими двома пристроями полягають в способі кріплення і його функціональності. У разі велофар, такі пристрої часто штатно комплектуються незнімними кріпильними пристосуваннями, завдяки яким ви можете розмістити даний пристрій на рамі керма.

Ліхтарі ж, в більшості своїй, не мають інтегрованих кріпильних пристосувань, через що подібні аксесуари потрібно купувати окремо. Однак цей нюанс компенсується їх величезною багатофункціональністю, адже завдяки знімному кріпленню, ліхтар можна "повісити" абсолютно на будь-якій рамі або навіть на шоломі. Однак для закріплення на голові все ж краще підходять налобні ліхтарі.


Основною відмінністю цих двох пристроїв є видається промінь. У разі велофар, їх промінь покриває досить широку площу і має чистий «білий» світло, так як ці пристрої пристосовані спеціально для освітлення доріг. До того ж, практично всі велофари мають функцію подвійного фокусування. Тобто такий пристрій одночасно висвітлює і далекі об'єкти, і прилеглу територію. Ліхтарі ж часто мають більш "вузький" промінь і годяться для освітлення будь-якої конкретної ділянки (тобто не мають функції подвійного фокусування). До того ж, на відміну від велофар, які гарантовано світять "білим" денним світлом, промінь ліхтарів може мати такі відтінки:

  • Нейтрально білий (денний). Освітлення максимально наближене до природного;
  • Холодний білий. Добре видно далекі об'єкти;
  • Теплий білий. Добре видно довколишні об'єкти.

Таким чином, можна зробити висновок: якщо ви професійно займаєтеся велоспортом або просто часто катаєтеся вечорами на велосипеді, то вам все ж варто придбати повноцінну велофару, з огляду на те, що вона ідеально підійде для даної ситуації. А якщо ви хочете мати мобільний джерело освітлення, який при необхідності може ненадовго зіграти роль велофари, то зверніть свою увагу на потужні моделі ліхтарів, які зможуть висвітлити ваш шлях навіть найглибшої ночі. А для того щоб промінь ліхтаря був найбільш наближений до променя велофари, існують різноманітні насадки, які при необхідності надягають на Ліхтар, дозволяючи трохи змінити такі параметри як яскравість, кут, неуважність і дальність освітлення.

Як показує практика, відмінності між сучасними моделями велофар і ліхтариків практично стерті, так як обидва пристрої мають відмінні показники освітлення і часто навіть використовують схожі діоди і елементи живлення.

Тому всі відмінності в основному зводяться до компактності, мобільності і спеціалізації обраного пристрою.

Який би варіант ви не вибрали, при правильній експлуатації як велофара, так і ручний ліхтар можуть стати для вас відмінним допоміжним пристосуванням, яке освітить ваш шлях навіть в саму темну ніч.

0
0