Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Велофара або тактичний ліхтар як джерело світла для поїздок на велосипеді. Вибираємо велофару разом

Коли велосипедний сезон в самому розпалі, особливо гостро постає питання про забезпечення безпеки себе і своїх близьких під час велосипедних прогулянок. Для цього є затверджений звід правил і вимог до того, в якому стані і які аксесуари повинен мати велосипед. Зокрема, якщо планується поїздка в темний час доби, велосипедист зобов'язаний спорядити свій двоколісний транспорт якісним джерелом освітлення. Він призначений не тільки для освітлення шляху, але також і для забезпечення видимості велосипедиста для інших учасників дорожнього руху. В силу цього у багатьох виникає питання, який варіант краще для цих цілей: Світлодіодна велофара або тактичний ліхтар? Ми пояснимо, в чому полягає різниця, на що варто звернути увагу, щоб забезпечити собі комфортну і безпечну поїздку на велосипеді, а також розповімо про кращі велофари Fenix.

На перший погляд різниця між велофарою і тактичним ліхтарем може здатися мінімальною. Обидві моделі можуть мати схожі світлодіоди, однакову яскравість і розміри корпусу. Однак у них є ряд відмінних рис, які можуть сильно спростити або ж ускладнити подорож на велосипеді після заходу сонця.

 1. Спосіб кріплення

  У ПДР для велосипедистів немає чіткої вказівки, яким саме повинен бути джерело освітлення на велосипеді. Це часто використовують багато велосипедистів, купуючи не спеціалізовану велофару з кріпленням на кермо, а тактичний ліхтар, який також можна використовувати в якості звичайного ліхтаря на кожен день. У цього рішення є свій плюс-немає необхідності окремо купувати ще один або кілька ліхтарів. Однак варто враховувати, що ліхтар велофара має спеціальне кріплення, яке гарантує надійну фіксацію на кермі навіть під час передбачення по важкодоступній місцевості. У той же час імпровізаційне кріплення тактичного ліхтаря до велосипеда такої надійної фіксації може просто не гарантувати. Для цього буде необхідно купувати додаткові аксесуари.

 2. Тип освітлення

  Перше і одне з найголовніших відмінностей між акумуляторною велофарою і тактичним ліхтарем — яскравість і кут світлового променя. У той час, як тактичний ліхтар видає вузький пучок світла для точкового підсвічування предметів, Світлодіодна велофара здатна висвітлювати відразу широку площу на великій дистанції.

  Також може різнитися і відтінок освітлення. У велосипедної фари він завжди буде білий, так як цей колір гарантує якісне підсвічування доріг і можливих перешкод на шляху. Температура освітлення ручного ліхтаря може сильно варіюватися від холодного білого до теплого, що може негативно позначитися на комфорті під час велопрогулянки в темний час доби.

 3. Конструкція корпусу

  В силу специфіки свого призначення акумуляторні велофари найчастіше оснащуються більш потужними діодами. Це пояснюється необхідністю підсвічувати особливо далекі дистанції під час поїздки, наприклад, уздовж шосе. З цієї причини корпус велофар часто має прямокутну витягнуту форму з тепловідвідними ребрами, так як при тривалому використанні виріб може сильно нагріватися. У тактичних ліхтарях такої особливості немає. Це обумовлено тим, що в них використовуються не такі потужні світлодіоди, які не так сильно нагрівають корпус і, одночасно, видають меншу яскравість освітлення.

 4. Рівень захисту корпусу

  Незважаючи на високі вимоги до сучасних ліхтарів, не всі Ручні ліхтарі мають високий ступінь захисту від попадання в корпус пилу і води. Це істотно обмежує можливості використання таких моделей, оскільки вони можуть не витримати експлуатації в дощ або сніг. В цьому плані у світлодіодної велофари є ще одна перевага-з урахуванням її прямого призначення вона має підвищений рівень вологозахисту.

Отже, якщо велопрогулянки — це невід'ємна частина вашого життя, то кращим варіантом буде придбання спеціальної велофари. Такий виріб гарантовано забезпечить хороше освітлення і надійність під час експлуатації, а також буде мати продуману конструкцію з урахуванням всіх особливостей використання приладу для велосипедних прогулянок. Однак, навіть якщо звертати увагу на всі з перерахованих характеристик, вибір велофари все одно може ускладнитися через величезну кількість варіантів на ринку. Для цього ми підібрали кращі велофари Fenix з їх характеристиками.

Вибираємо велофару

Велофара Fenix BC30 V20

Потужна велосипедна фара, яка є вдосконаленим варіантом основної моделі BC30. Ліхтар створювався насамперед для використання на гірських велосипедах. Цим пояснюється головна перевага ліхтаря-ультрависока яскравість до 2200 люмен, яка є одним з найвищих показників серед велофар на сучасному ринку. На максимальній потужності Fenix BC30 V20 висвітлює дистанцію дальністю до 187 метрів і дає можливість детально підсвітити пересічену місцевість. Це полегшує подорож на гірському велосипеді і забезпечує додаткову безпеку велосипедисту. При цьому велофара має підвищену тривалість роботи, яка становить цілих 50 годин на одному заряді.

Говорячи про інші характеристики, дана велофара Фенікс має ударостійкий корпус з авіаційного алюмінію з анодованим покриттям. Її можна використовувати в будь-яку погоду, завдяки наявній захисту за стандартом IP66. Це повністю запобігає потраплянню пилу та інших дрібних частинок всередину корпусу і дає можливість використовувати ліхтар під час проливного дощу.

Модель Фенікс BC30 V20 працює на вбудованому акумуляторі ємністю 5200 мАг. Підзарядка відбувається за допомогою USB-кабелю в комплекті і триває 5 годин. Це якісна і дуже потужна велофара, яка перш за все підійде досвідченим велосипедистам і спортсменам.

Велофара Fenix BC30 V20

Особливість:

 • велофара для гірських велосипедів;
 • висока яскравість освітлення до 2200 люмен;
 • укріплений корпус з авіаційного алюмінію;
 • вбудований акумулятор ємністю 5200 мАг.

Велофара Fenix BC30R 2017

Це досить яскрава велофара з оптимальним функціоналом, який підійде як для досвідченого велосипедиста, так і просто любителя. Ліхтар має два оновлених світлодіода Cree XM-L2 U2, які дають яскраве освітлення до 1800 люмен з кутом засвічення 120°. Для зручності захисні скла мають маленькі вії, щоб направляти світловий потік вниз і не Зліпити інших людей. Користувачеві доступно шість режимів роботи, в тому числі режим миготіння. Максимальна дистанція освітлення досягає 161 метр.

Даний ліхтар велофара має зручне управління за допомогою однієї кнопки на верхній частині корпусу. Поруч з кнопкою знаходиться індикатор заряду батареї. Але головною перевагою велофари є дистанційна кнопка управління з прогумованою вставкою. Вона має додатковий ремінець на липучці для зручного кріплення і позбавляє від необхідності кидати кермо велосипеда під час руху, щоб дотягнутися до корпусу велофари для перемикання режиму.

Корпус велофари Фенікс BC30R 2017 виготовлений з авіаційного алюмінію і має ті самі тепловідвідні ребра, про які ми говорили раніше. Це продовжує роботу виробу і забезпечує його комфортне використання протягом усіх 36 годин — саме стільки становить максимальна тривалість роботи, заявлена виробником. Рівень водозахисту знаходиться на тому ж високому рівні IP66.

Це велофара USB, джерелом живлення якої служить вбудований акумулятор з ємністю 5200 мАг — зручний варіант, якщо планується велосипедна прогулянка на весь день. У разі необхідності акумулятор можна підзарядити через Power Bank за допомогою USB кабелю в комплекті.

Велофара Fenix BC30R 2017

Особливість:

 • велофара для спорту і велосипедних прогулянок;
 • є шість режимів роботи;
 • міцний корпус з авіаційного алюмінію;
 • зручне управління за допомогою дистанційної кнопки;
 • акумулятор, що перезаряджається 5200 мАг.

Велофара Fenix BC25R

Це одна з найдоступніших за вартістю велофар від Fenix. Модель має найнеобхідніші режими яскравості для комфортної поїздки на велосипеді: п'ять режимів яскравості з максимальним 600 люмен і мінімальним 50 люмен. У велофарі використовується світлодіод Cree XP-G3, який дає яскраве освітлення нейтрального білого відтінку і при цьому не б'є по очах.

Однією з особливостей велофари Cree є його промінь, який, завдяки особливій формі рефлектора, має не далекобійне, але більш широкий кут освітлення. Таким променем не підсвітити далекі дистанції, але він зручний для освітлення широких доріг або стежок і краще помітний здалеку.

На відміну від двох попередніх моделей корпус Фенікс BC25R виготовлений з ударостійкого пластику з металевими тепловідвідними ребрами. Це дозволило зменшити загальну вагу велофари, який становить 155 грам разом з кріпленням. Однак у цього рішення є і свої нюанси: пластик гірше відводить тепло, а значить, велофару краще не використовувати занадто тривалий час для уникнення перегріву. Для живлення використовується вбудований акумулятор ємністю 2600 мАг. Для повної зарядки потрібно всього 2,5 години.

В цілому модель BC25R підійде рядовому велосипедисту для прогулянки по місту, коли не потрібно ультра потужна велофара з тривалим часом роботи. Але для серйозного заняття велоспортом краще звернути увагу на дві попередні моделі.

Велофара Fenix BC25R

Особливість:

 • велофара для міських прогулянок на велосипеді;
 • проста у використанні;
 • має легкий корпус з ударостійкого пластику;
 • має низьку вартість.

Для порівняння наведемо детальну таблицю, де порівняємо основні характеристики перерахованих велофар Fenix.

Фенікс BC30 V20

Фенікс BC30R 2017

Фенікс BC25R

Максимальна яскравість

2200 люмен

1800 люмен

600 люмен

Світлодіод

Luminus SST40

Cree XM-L2 U2

Cree XP-G3

Тип відбивача

гладкий

гладкий

"апельсинова кірка"

Кількість режимів

6

6

5

Максимальний час роботи

50 год

36 ч

36 ч

Максимальна дальність освітлення

187 м

161 м

106 м

Вологозахист

IP66

IP66

IP66

Матеріал корпусу

авіаційний алюміній

авіаційний алюміній

ударостійкий корпус з металевими елементами

Розмір

120 * 50 мм

114*50,5*31,8 мм

113*32*31 мм

Вага

154 г

221,6 г

155 г

Підбити підсумок

Сучасний ринок пропонує величезний вибір світлодіодних велофар, тим самим розділивши покупців на два умовних табори: тих, хто вважає за краще купувати у перевірених виробників, і тих, хто бажає заощадити і хоче мати універсальний ліхтар для всіх потреб. В такому випадку варто враховувати, що звичайний ліхтар не може задовольнити всіх потреб в силу відсутності ряду специфічних характеристик, якими повинен володіти джерело освітлення для їзди на велосипеді. Краще купити велофару, яка має гарантований рівень якості і довгий термін служби. А для вибору конкретної моделі потрібно відштовхуватися від цілей її використання.

Товари новини

Написати коментар
Оберіть мову сайту: