Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Вибуховий тест Fenix: невбивані ліхтарі проти петард Корсар

Як думаєте, Ваш ліхтар зможе витримати падіння з 300-метрової висоти? А якщо залити ліхтар гіпсом і підірвати потужною петардою? Думаєте, що це неможливо? Тоді подивіться на Екстремальний тест ліхтарів Fenix, який був проведений на Youtube-каналі Firelife, і переконайтеся, що таке дійсно міцний ліхтар.

Використовувані в експерименті ліхтарі Fenix

Для тесту були взяті чотири тактичних моделі:

Всі вони відповідають найвищим вимогам до ліхтарів даного типу, для якого міцність і довговічність — це не приємний бонус, а обов'язковий параметр.

Ліхтар Fenix TK11 TAC

Дана модель-оновлення популярного тактичного ліхтаря Фенікс TK11, який був випущений ще в 2008 році. Ліхтар став більш компактним, отримав яскравий світлодіод Luminus SST40 потужністю до 1600 люменів і обзавівся розширеним функціоналом у вигляді чотирьох режимів роботи з додатковим режимом стробоскоп. Для управління використовується Головна кнопка активації в тильній частині корпусу, а для зміни режимів передбачено поворотне кільце. У моделі також передбачений укріплений безель, а корпус має ергономічну форму, яка сумісна зі збройовим кріпленням.

Фонарь Fenix TK11 TAC

Ліхтар Fenix TK16 V2. 0

Ще один представник нового покоління ліхтарів Fenix-модель TK16 В 2.0, яка стала оновленням базової моделі TK16. Це один з найяскравіших тактичних ліхтарів в лінійці, який володіє видатною яскравістю в 3100 люменів і далекобійним освітленням до 380 метрів. Модель має набір з шести режимів, включаючи режим стробоскоп, і отримувала цікаве доповнення у вигляді системи APF — Advanced Pulse-Frequency Transmission) - унікальної технології бренду, яка забезпечила поліпшений захист від перешкод механічного перемикача і збільшила сумарну потужність виробу.

Фонарь Fenix TK16 V2.0

Ліхтар Fenix TK26R

Універсальний тактичний ліхтар 2019 року випуску, особливістю якого є наявність відразу трьох вбудованих світлодіодів: основного білого Luminus SST40 з яскравістю 1500 люменів і двох Cree XP E2 з червоним і зеленим освітленням з яскравістю 150 і 200 люменів відповідно. Модель має специфічне для тактики управління за допомогою трьох кнопок: дві кнопки відповідають за активацію виробу, перемикання режимів роботи і швидкого включення режиму стробоскоп; за допомогою третьої кнопки спрацьовує зміна працюючого діода, а також перевірка поточного рівня заряду батареї.

Фонарь Fenix TK26R

Ліхтар Fenix PD36R

Один з флагманів PD-серії, який був випущений в 2019 році. Це найлегший ліхтар в даній добірці з вагою всього 85 грам. Проте на функціональність моделі її вага ніяк не позначається: яскравість ліхтаря в режимі Турбо досягає 1600 люменів, а дальність світлового променя — 283 метри. Ще одна перевага ліхтаря-фірмовий акумулятор Fenix в комплекті з ємністю 5000 мАг, який можна заряджати, не виймаючи з корпусу моделі. Для цієї мети використовується USB-кабель з роз'ємом Type-C.

Фонарь Fenix PD36R

Ознайомитися з усіма основними характеристиками чотирьох ліхтарів Fenix можна нижче.

Fenix TK11 TAC Fenix TK16 V 2.0 Fenix TK26R Fenix PD36R
Світлодіод Luminus SST40 Luminus SST70 Світильник SST40, Cree XP E2 Luminus SST40
Яскравість, лм 1600 лм 3100 лм 1500 лм 1600 лм
Кількість режимів роботи 4 6 8 6
Максимальна дальність освітлення, м 335 м 380 м 350 м 283 м
Максимальна тривалість роботи 80 год 43 год 20 хв 100 год 115 ч
Тип живлення 18650, CR123A 21700 18650, CR123A 21700
Матеріал корпусу Алюміній Алюміній Алюміній Алюміній
Вологозахист IP68 IP68 IP68 IP68
Довжина 140 мм 143 мм 150 мм 136 мм
Діаметр головної частини 34 мм 34 мм 40 мм 26.4 мм
Діаметр корпусу 23.5 мм 25.4 мм 33.7 мм 25.4 мм
Вага 114 г 112 г 157 г 85 г

Однак заявлені виробником характеристики-це одне, а як насправді захищені ліхтарі від впливу зовнішнього середовища, можна дізнатися тільки на практиці. Для цього канал Firelife провів безпрецедентний експеримент: тест на міцність моделей за допомогою гранат і петард Korsair з рекордною потужністю до 50000!

Хід вибухового експерименту з ліхтарями Fenix

Тестування ударостійкості ліхтарів було проведено в три етапи, починаючи з використання піротехніки з малою силою вибуху і закінчування використанням найпотужніших петард у світі від Korsair. В рамках кожного етапу були протестовані чотири моделі ліхтарів Fenix, які успішно витримали всі підриви і дійшли до фінального випробування, де випробували на собі міць найбільшої петарди в світі.

Назва ліхтаря Суть експерименту Підсумок
1 етап
Fenix TK26R Ліхтар Fenix TK26R був підірваний гранатою Піро-5, яка відноситься до третього класу піротехніки. На корпусі ліхтаря залишилися сліди вибуху, але експеримент не вплинув на працездатність моделі.
Fenix PD36R Ліхтар Fenix PD36R був піднятий за допомогою керованого дрона на висоту 100 метрів і підірваний в падінні петардою К999. Корпус ліхтаря залишився повністю неушкоджений, а сама модель продемонструвала стабільну роботу без збоїв.
Фенікс TK16 Ліхтар Fenix TK16 V2.0 був підірваний за допомогою Korsair 12 — петардою з серії, яка вважається кращою в даному сегменті піротехніки в силу своєї потужності і видовищності вибуху. В результаті вибуху ліхтар був відкинутий у бік цегляної стіни, але витримав як сам вибух, так і удар об стіну. Після випробування корпус і оптика залишилися цілими, а сам ліхтар не втратив свою працездатність.
Фенікс TK11 Ліхтар Fenix TK11 був підірваний петардою Korsair 16, а для видовищності експерименту виріб разом з петардою були поміщені в п'ятикілограмову упаковку з борошном. Вибух петарди спричинив загоряння борошна, проте ліхтар витримав як підрив петардою, так і випробування вогнем. Після вибуху виріб продемонстрував яскраве світіння.
2 етап
Фенікс TK16 Ліхтар Fenix TK16 був піднятий на висоту 300 метрів і підірваний під час падіння петардою Квадробум розміром 6*6 сантиметрів. Вибуховою хвилею була зачеплена кнопка активації ліхтаря, проте навіть під час падіння і після удару об землю модель продовжила працювати на всіх режимах.
Fenix TK26R Ліхтар Fenix TK26R був підірваний петардою Corsair 5000. Для ускладнення тесту включений ліхтар був поміщений в акваріум з водою для видовищності вибуху і демонстрації повної водонепроникності вироби. Незважаючи на сильний вибух з осколками скла і водою, корпус ліхтаря залишився неушкодженим, а при натисканні на кнопку управління ліхтар запрацював в стандартному режимі.
Фенікс TK11 Модель Fenix TK11 була підірвана за допомогою потужної петарди Квадробум розміром 8 * 8 сантиметрів. Перед підривом ліхтар був включений на мінімальний режим і разом з петардою залитий 20 кілограмами гіпсу. Ліхтар був відкинутий вибуховою хвилею на відстань близько 70 метрів, проте алюмінієвий корпус не тільки не розколовся, але і захистив внутрішню електроніку від пошкоджень. В результаті навіть після вибуху і падіння ліхтар продемонстрував стабільне світіння.
Fenix PD36R У фінальному раунді ліхтар Fenix PD36R був підірваний петардою Korsair 10000-однією з найпотужніших петард в арсеналі. Щоб випробувати межа можливостей ліхтаря, він був зафіксований по центру петарди-її найнебезпечнішому місці, в якому на предмет припадає максимальний удар при вибуху. Навіть після потужного вибуху оптика і корпус виявилися цілими, кнопка управління продовжила відгукуватися на натискання, а ліхтар зберіг працездатність.
3 етап
Всі чотири ліхтарі Fenix Останній етап став найбільшим викликом за всю історію існування продукції Fenix. В рамках експерименту всі чотири моделі ліхтарів, які благополучно вціліли після попередніх підривів, було вирішено підірвати за допомогою найпотужнішої петарди в світі — Corsair 50000. Перед підривом ліхтарі були включені і зафіксовані на петарді по спіралі, щоб протестувати міцність кожного з них. Fenix TK16 тріснутий навпіл, але навіть при фіксації корпусу звичайної липкою стрічкою модель продовжила працювати.Fenix TK26R залишився неушкодженим навіть після вибуху найбільшою петардою в світі. Його корпус частково підгорів через вплив екстремально високих температур, але це ніяк не позначилося на працездатності виробу.Fenix TK11 і Fenix PD36R були віднесені вибуховою хвилею на відстань близько 250 метрів і деякі деталі корпусу, на жаль, так і не були знайдені.

Підбити підсумок

Ударостійкість-один з головних критеріїв для ліхтаря Fenix, оскільки він призначений для використання в будь-якій ситуації і різних природних умовах. Всі Ручні ліхтарі бренду виготовлені з міцного алюмінію, який використовується в авіаційній промисловості і виступає надійним захистом для внутрішньої електроніки в разі падіння вироби з великої висоти. Тестування продукції Fenix проводиться інженерами компанії і проходить в лабораторних умовах, а про достовірність тестування говорить довгострокова гарантія від виробника, яка додається до кожного ліхтаря.

Однак проведений експеримент на каналі Firelife продемонстрував, що ударостійкість ліхтарів Fenix ще вище спочатку заявлених параметрів. Алюмінієвий корпус виробів бренду захищає не тільки при падіннях з висоти від 1 до 10 метрів, як це заявлено виробником. Насправді моделі є по-справжньому невбиваними навіть в екстремальних умовах, де звичайний ліхтар вже розвалився б на частини.

Під час експерименту ліхтарі Fenix були підірвані різною піротехнікою, включаючи найпотужнішу петарду в світі, скинуті з висоти 100 і 300 метрів, а також занурені в акваріум і залиті гіпсом. Але все це виявилося дарма для ліхтарів, які стійко витримали всі випробування і продовжили працювати в стандартному режимі.

Товари новини

Написати коментар
Оберіть мову сайту: