Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Експлуатація батарейок

Всі електроприлади, якими ми користуємося, потребують живлення. У більшості випадків, прилади підключаються безпосередньо до електромережі, що забезпечує їм постійне харчування. Однак в разі Переносних пристроїв, наприклад, ліхтариків, швидше за все, будуть потрібні компактні Елементи живлення здатні, забезпечити їм довгу роботу в найрізноманітніших умовах.

Для того щоб батарейки стали для вашого пристрою надійним джерелом живлення і зберігалися якомога довше без істотної втрати ємності, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Використовуйте тільки ті батарейки, які підходять по специфікації і типорозміру до конкретного пристрою.
 2. При установці батарейок, ретельно перевіряйте полярність. Слід зазначити, що пристрої, в яких застосовуються 3 і більше батарейок, можуть працювати, навіть якщо один з джерел живлення буде неправильно встановлений. Однак це негативно позначиться як на тривалості роботи, так і на стані самого приладу, аж до того, що така помилка може вивести його з ладу в найнесподіваніший момент.
 3. Ємність батарейок може значно знизитися при експлуатації в умовах екстремальних температур. Тому не рекомендується залишати прилади, що працюють від подібних джерел живлення, під прямими сонячними променями або поруч з іншими джерелами тепла. Також, не слід зберігати батарейки в холодильнику, всупереч усім міфам, дана міра призводить лише до істотного зниження ємності.
 4. У разі підключення пристрою до електромережі, не забувайте виймати батарейки. Це дозволить не витрачати ресурс батарейки даремно, а також вбереже ваше пристроїв від можливої поломки.
 5. Зберігати батарейки рекомендується в заводській упаковці, при кімнатній температурі в сухому провітрюваному приміщенні. Якщо фірмова упаковка відсутня, слід зберігати батарейки подалі від будь-яких металевих предметів.
 6. У разі якщо ви не плануєте найближчим часом використовувати пристрій, рекомендується вийняти з нього батарейки. Такий захід дозволить значно продовжити тривалість "життя" даного елемента живлення.
 7. Використані батарейки слід вийняти з пристрою і здати на утилізацію.
 8. Найголовніше - не намагайтеся зарядити батарейки: це одноразовий елемент живлення і така спроба чревата виведенням зарядного пристрою з ладу або навіть вибухом батарейки.

Також, існуютьакумуляторні батарейки (акумулятори). Як правило, вони мають схожі зі звичайними батарейками типорозміри і на порядок більшу ціну, яка з лишком компенсується можливістю перезарядки. Всупереч явним подібностей, слід пам'ятати, що акумулятори і батарейки в більшості випадків не взаємозамінні через різного вихідної напруги. Тому при виборі елемента живлення для будь-якого пристрою, уважно вивчіть його характеристики. Найчастіше, саме в цьому розділі вказується інформація, щодо того, який тип батарейок або акумуляторів придатний для використання в приладі.

Для того щоб акумулятори прослужили вам якомога довше і не прийшли в непридатність завчасно, необхідно всього лише слідувати таким рекомендаціям:

 • Уважно вивчайте прикладену до акумулятора інструкцію і дотримуйтесь рекомендацій виробника. Не слід заряджати акумулятор понад норму або часто переривати даний процес.
 • Використовуйте для зарядки тільки спеціально призначені для цього пристрою. Дешеві або саморобні варіанти можуть стати причиною псування акумулятора.
 • Проводьте зарядку акумуляторів при кімнатній температурі (20-24°C). Дана міра дозволить значно продовжити термін служби акумулятора.
 • Зберігати акумулятори, зокрема літій-іонні, рекомендується попередньо зарядивши їх приблизно на 50%. Завдяки такій мірі, даний елемент живлення зможе зберігати свої властивості протягом декількох років.

Мабуть, це самі основні рекомендації щодо експлуатації та зберігання батарейок і акумуляторів. Тепер слід розглянути рекомендації про те, чого не слід робити з подібними елементами живлення.

 • Категорично забороняється залишати будь-які батарейки і акумулятори в місцях, доступних для дітей, так як їх проковтування може привести до серйозних травм і отруєння токсичними речовинами.
 • Не рекомендується намагатися розібрати, розколоти або розбити батарейки і акумулятори.
 • Не варто залишати такі джерела живлення під прямими сонячними променями, спеціально їх нагрівати або охолоджувати і тим більше, Категорично забороняється кидати їх у вогонь.
 • Забороняється використовувати разом Джерела живлення, які розрізняються за типом, брендом, обсягом і ступенем заряду. Наприклад, не можна використовувати в одному пристрої одночасно батарейку і акумулятор, також не можна експлуатувати два джерела живлення одночасно, якщо один з них повністю розряджений.

Застосовуючи дані рекомендації на практиці, ви зможете домогтися найкращої продуктивності і довговічності ваших батарейок і акумуляторів. Також, ви убезпечите себе і оточуючих від випадкових травм, пов'язаних з неправильною експлуатацією подібних елементів живлення.


Оберіть мову сайту: