UA | RU
Контактна інформація
Київ

Fenix FD45 = універсальність

Лінійка утилітарних світлодіодних ліхтарів від Fenix знову поповнилася цікавою моделлю FD45. Регульований фокус, висока яскравість і відносна компактність – ось що можна відразу сказати про це ліхтарі. Виробник відносить його до універсальних, пропонуючи брати і в походи, і в якості EDC, але для щоденної моделі він трохи завеликий. Розповімо про все докладніше.

Зовнішній вигляд

З усієї лінійки FD дана модель - найменша. Діаметр-40 мм, а довжина 122 мм.Корпус стандартний – звичайний циліндр, але з виїмками на рукоятці. Тримати його зручно, по всьому ліхтарю є якісь насічки, які перешкоджають ковзанню, тільки голова гладка.


На задній кришці розміщується кріплення на штатив, а тому його можуть використовувати фотографи. Але зроблено воно таким чином, що в положення свічки ліхтар також може бути виставлений. На голову він теж стає, але включеним в такому положенні залишати FD45 не варто – 900 люмен можуть пропалити найрізноманітніші матеріали.

Живлення, Акумулятори і світлодіод

Ліхтар працює на чотирьох акумуляторах типорозміру 14500. Саме з ними він буде світити максимально довго. Можна використовувати нікель-магнієві акумулятори, лужні батарейки типу АА, ну і, звичайно, літій-іонні. Виробник забороняє комбінувати між собою різні елементи, а також використовувати батареї з високою напругою (від 3 В).

На жаль, ФД45 ніяк не сповістить про, хоча б, приблизний заряд ліхтарів. Зрозуміти те, що скоро батареї розрядяться, можна тільки тоді, коли по черзі починають відключатися режими, починаючи від найяскравішого. Час роботи в економ-режимі становить 160 годин, а в турбо – півтори години (тести проводилися на 4 Ni-MH акумуляторах з 2500 маг кожен).

Світлодіод стоїть один - від американської компанії Cree (моделі XP-L HI). Це сучасний світлодіод, у нього нейтрально білий світ (без жовтизни і синяви). Виробник обіцяє 50 тисяч годин світіння без зниження яскравості. Рефлектор змінює своє положення за допомогою спеціального кільця під головою ліхтаря. Кут може бути як сфокусованим, так і з широким рівномірним освітленням (від 6 до 94 градусів).

Додаткові функції та захист

Корпус захищений за стандартом IP68, а тому повністю захищений від попадання пилу і може витримувати короткострокові повні занурення у воду, але тільки до двох метрів в глибину. Падіння з висоти до двох метрів ліхтар теж витримає без особливих проблем.

Яскравість підтримується на цифровому рівні, а тому не буде знижуватися в міру розрядки батарей (буде тільки перемикатися з режиму на режим). Є ще захист від переполюсовки – навіть якщо неправильно встановити акумулятори, то ніяких проблем не виникне.

Від перегріву також є захист - в голові ліхтаря стоїть датчик температури. Коли він фіксує 65 градусів, то режим автоматично знижується.

Висновок

Ліхтар FD45 вийшов універсальним, він підійде під найрізноманітніші ситуації. Наприклад, його можна купувати для туристів, фотографів, автомобілістів, мисливців, рибалок і т. д... Основні його переваги в тому, що він компактний, але при цьому володіє корисною функцією: регулюванням кута засвітки. Але і для такої функціональності ціна просто відмінна.

0
0