UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як обрати велосипедний ліхтар для нічних поїздок | Fenix.ua

Найважливіше правило для безпечного катання на велосипеді — добре бачити та бути видимим для інших. З цією метою в ПДР чітко прописані вимоги щодо обов'язкової наявності передньої та задньої велофар на двоколісному транспорті. Але як обрати ліхтарик на велосипед, який буде справді корисним?

Під час пошуку велофари ви неминуче зіткнетеся з технічними термінами. Що означають люмени? Що таке колірна температура? На що впливає рейтинг IP? У нашому посібнику зібрано все, що потрібно знати про ліхтарі для велосипеда, щоб майбутнє придбання не стало для вас покупкою «кота в мішку».

Як вибрати ідеальний велосипедний ліхтар для нічних поїздок

Велофари поділяються на 2 категорії:

  • Передні. Встановлюються на кермо або вилку велосипеда та використовуються для освітлення дороги та підвищення видимості для зустрічного транспорту. Випромінюють біле світло з кількома режимами для підсвічування різної дистанції. Деякі моделі мають варіанти з миготливим та кольоровим променем.
  • Задні. Кріпляться до підсідельного штиря чи крила, генеруючи освітлення червоного спектра для видимості велотранспорту ззаду.

Наявність пристроїв обох типів є обов'язковою для безпечного катання в сутінках та в умовах поганої видимості, наприклад, у туманну погоду та під час опадів.

Про параметри, на які слід звертати увагу під час вибору, розповімо далі.

Вибираємо ліхтар на велосипед: основні характеристики

Більшість велофар, представлених на сучасному ринку, укомплектовані світлодіодами та працюють від перезаряджуваних елементів живлення. Але це не означає, що всі пристрої однакові.

Вивчаючи характеристики моделей, дивіться на такі нюанси:

  • Яскравість світлового потоку та кількість доступних режимів.
  • Тривалість роботи на одному заряді.
  • Тип вхідного порту та час заряджання.
  • Клас герметичності для використання у різних погодних умовах.
  • Сумісність з кермом / штиром потрібного вам діаметру.

Яскравість світлового потоку та колірна температура

Яскравість вимірюється в люменах і відображає загальну кількість світла, що випромінюється світлодіодом.

Необхідна яскравість залежить від місцевості:

  • Для міських умов. 100 люменів — прийнятний показник, який дозволить бачити об'єкти на ближній дистанції та забезпечить вашу видимість для інших учасників руху на освітленій дорозі. Для пересування темними ділянками обов'язкова наявність режиму потужністю ≥ 200 люменів. Дальність променя в такому випадку сягає 50 м і більше, дозволяючи бачити все, що відбувається попереду вас, і вчасно реагувати на перешкоди.
  • Катання поза містом. Їзда по бездоріжжю вимагає яскравішого освітлення, тому вибирайте фари потужністю світла від 500 люменів. Наявність режиму 1000 люменів та більше буде корисним бонусом. Навіть якщо ліхтар підтримує роботу на підвищеній яскравості протягом кількох хвилин, цього достатньо для критичних ситуацій, коли потрібно швидко зорієнтуватися на незнайомій місцевості.

Також перевіряйте колірну температуру світла, яка позначається в кельвінах (К). Чим вище це значення, тим холоднішим і контрастнішим є освітлення. Для передньої велофари показник має бути в межах 5000-6500К.

Кут променя: як вибрати оптимальний

Кут променя — це ширина світлового пучка, що випромінюється діодом. Звуження променя підвищує його дальність для точкового підсвічування обмеженої області, тоді як широкий промінь освітлює більше навколишнього простору, поступаючись у далекобійності.

Для катання в сільській місцевості немає обмежень у типі променя, тому керуйтеся особистими уподобаннями, а для їзди в межах міста актуальний ліхтарик велосипедний з козирком над лінзою та світлотіньовим кордоном. Ці елементи відсікають зону засвічення, запобігаючи засліпленню учасників дорожнього руху попереду.

Джерело живлення: акумулятор або батарейки

Велопоїздки можуть тривати впродовж не одної години, тому велофара з перезаряджуваним акумулятором — це «must-have». Можливість живлення від одноразових батарейок може слугувати лише як підстрахування на випадок, якщо акумулятор розрядився, а доступ до електромережі або Power Bank для його заряджання відсутні.

Вибирайте модель з автономною роботою від 2 год на найяскравіших режимах. Водночас автономності 3-5 год на менш потужних режимах зазвичай достатньо для поїздок на роботу та повсякденного катання. Якщо ви захоплюєтеся шосейним велоспортом, купуйте фару з тривалістю роботи від 6 год.

Водонепроникність корпусу

Катання просто неба неминуче тягне за собою вплив погодних умов: дощу, снігу та пилу, тому герметичність ліхтаря є ключовим параметром нарівні з якістю освітлення.

Герметичність класифікується відповідно до рейтингу IP і складається з двох цифрових позначень:

  • Перше – ступінь захисту від пилу (максимум – 6);
  • Друге – рівень захисту від води (максимум – 8).

Високий показник герметичності гарантує, що всередину корпусу не потраплять забруднення та волога, здатні порушити роботу внутрішньої електроніки, тому чим він вищий, тим надійніший пристрій.

Тип кріплення для зручності використання

Існує 2 типи кріплень:

  • Гумовий або силіконовий ремінець. Дозволяє швидко встановлювати та знімати ліхтар без додаткових інструментів. Актуальний для міських умов, але не забезпечує достатньої фіксації у разі сильних вібрацій під час катання по нерівній поверхні.
  • Жорстке кріплення. Виготовляється з пластику та може фіксуватися на велосипеді за допомогою клямки або кронштейна з гвинтом. Це найстабільніші кріплення, що утримують ліхтар для велосипеда у встановленому положенні навіть у жорстких умовах їзди пересіченою місцевістю.

Особливості велоліхтарів Fenix

Асортимент ліхтарів Fenix включає передні та задні велофари, сконструйовані з урахуванням вимог міжнародних стандартів та потреб сучасних велосипедистів:

  • Високоякісні випромінювачі Cree та Luminus. Термін служби вбудованих світлодіодів складає 50 тисяч годин, що еквівалентно 5,5 рокам безперервної експлуатації.
  • Робота на перезаряджуваних акумуляторах. Елементи живлення можуть бути вбудованими із заряджанням через порт USB-C або йти в комплекті з ліхтарем.
  • Удароміцний та герметичний корпус. Матеріал оболонки — авіаційний алюміній або пластик залежно від моделі. Кожен ліхтар проходить тестування на стійкість до ударів, яка становить не менше 1 м, та на герметичність (не нижче IP66), що дозволяє пристрою працювати в будь-яких погодних умовах.
  • Кріплення у комплекті. Системи фіксації фірмової розробки передбачають сумісність з елементами велосипеда різного діаметра.

Ознайомитись із велофарами Fenix можна в офіційного дистриб'ютора в Україні. Всі моделі постачаються з гарантією не менше 2 років і підлягають гарантійному та післягарантійному обслуговуванню у нашому сервісному центрі.

Написати коментар
0
0