UA | RU
Контактна інформація
Київ

Огляд тактичного ліхтаря Fenix PD35 ТАС 2015 року

Не так давно компаніяfenix випустила тактичну версію одного з найбільш популярних ліхтарів PD35. Ця модель називається Fenix PD35 ТАС. У ліхтарі використовується новий світлодіод XP-L з більшою максимальною яскравістю, ніж у попередньої версії, а також доданий тактичний користувальницький інтерфейс.

Ліхтар упакований, як і раніше, в картонну коробку з докладною специфікацією. Всередині крім ліхтаря знаходиться наступний комплект: гарантійний талон, керівництво користувача, запасні кільця ущільнювачів, гумова накладка на кнопку в хвості ліхтаря, металевий затиск для кріплення до кишені, чохол на липучці і ремінець для руки.

Характеристики ліхтаря з сайту виробників:

 • використовується світлодіод Cree XP-L (V5) LED з тривалістю життя 50000 годин;
 • живлення від одного літій-іонного акумулятора 18650 або двох літієвих батарей CR123A 3V;
 • Довжина корпусу 137 мм, а діаметр — 25,4 мм;
 • вага ліхтаря без елементів живлення-89 г;
 • тактичний хвостовий перемикач з функцією моментального включення;
 • кнопка з нержавіючої сталі для вибору режиму роботи ліхтаря в групі режимів Outdoor mode;
 • під час роботи в групі режимів Tactical mode бічна кнопка використовується тільки для зміни робочої групи;
 • цифрова стабілізація для підтримки постійного рівня яскравості;
 • Індикатор низького заряду нагадає про необхідність замінити акумулятор;
 • захист від неправильної полярності в разі невірної установки елементів живлення;
 • дизайн корпусу, що перешкоджає вислизанню ліхтаря з рук;
 • корпус виготовлений з міцного авіаційного алюмінію;
 • антиабразивна обробка корпусу анодуванням Premium Type III;
 • загартоване ультра-прозоре скло з покриттям антивідблиску.


Як і на попередній моделі, анодоване покриття у Fenix PD35 TAC матове чорне і рівне на всьому корпусі без будь-яких подряпин і вад. Написи на корпусі ліхтаря чіткі і ясні. Насправді, вони не настільки яскраві і білі, як у деяких інших ліхтарів Fenix, але це навіть добре, тому що вони не так сильно відтягують на себе увагу. Металева кліпса, за допомогою якої ліхтар фіксується в кишені, щільно тримається на корпусі. Вона виглядає дуже міцно і солідно. Корпус ліхтаря має деякі поглиблення і нерівності в дизайні корпусу, які сприяють тому, щоб він не вислизав з рук. Але в цьому відношенні кліпса теж досить ефективна.


А по цих фотографіях ви можете порівняти зовнішній вигляд моделей PD35 TAC, PD32 UE і PD35. Новий ліхтар фізично відрізняється від інших моделей.

PD35 ТАС трохи коротше, ніж PD35. Голова PD35 TAC коротша, ніж у інших ліхтарів, але відсік для акумуляторів трохи довший. Це дає додатковий простір, щоб встановити трохи більший за розміром акумулятор формату 18650 із захистом. PD35 TAC управляється за допомогою двох перемикачів. Але форма і матеріал бічної кнопки були повністю змінені. Тепер ліхтар має круглу кнопку з нержавіючої сталі в головній частині.

Гвинтова різьба ідентична як в головній частині, так і в хвостовій для всіх ліхтарів, і має квадратний перетин хорошої якості. Зверніть увагу, що головні частини, хвостові деталі і трубки акумуляторного відсіку фізично взаємозамінні у всіх трьох моделей. Тим не менш, ви не можете повністю (електрично) поміняти голови або тіла ліхтарів, через різної довжини гвинтової різьби кожного з ліхтарів.

Я пробував кілька комбінацій по заміні голови, тіла і хвоста цих ліхтарів, і знайшов наступні комбінації, при яких ліхтарі працюють прекрасно:

* PD35 Tac голова + PD32 UE тіло /хвіст

* Pd35 Tac голова + PD35 тіло /хвіст

* PD32 UE голова + PD35 тіло /хвіст

* Pd35 голова + PD32 UE тіло /хвіст

* PD35 голова /тіло + pd35 Tac хвіст

* PD35 Tac голова /тіло + pd35 хвіст

Ліхтар складається з 3 частин (тобто голова, тіло, і хвіст).

Як і у моделі PD35, у нового ліхтаря є знімна металева кліпса. За замовчуванням, вона приєднується ближче до хвоста ліхтаря. Однак оскільки акумуляторний відсік можна повернути і прикрутити до голови і хвоста зворотною стороною, положення кліпси теж легко змінюється. Крім того, немає ризику, що ліхтар може зачепитися кліпсою об що-небудь таким чином, що вона злетить.

Форма головної частини корпусу-циліндрична. Ближче до краю деталь має гладку поверхню, а за ребрами охолодження, там де розташований бічний перемикач, — декагональну. Це забезпечує хороше зчеплення і антиковзаючий ефект. Кінчик голови ліхтаря має п'ять виступаючих зубців, крізь які світло може проникати навіть в тому випадку, якщо поставити ліхтар на стіл вниз головою.

Для ефективного відведення тепла, що виробляється під час роботи ліхтаря, передбачені два ребра охолодження. Як і в інших моделях, всередині голови ліхтаря знаходиться пружина, яка дозволяє щільніше притискати встановлені батарейки. PD35 TAC захищений від зворотної полярності і не схильний до короткого замикання внаслідок неправильної установки батареї (тобто для електроніки PD35 TAC є вбудований захист від зворотної полярності).

Ліхтар Fenix PD35 ТАС оснащений двома кнопками для управління: в головній частині і в хвості корпусу. Але до стандартної групи режимів Outdoor mode додана тактична група Tactical mode. Торцева кнопка використовується для включення/вимикання. У тактичному режимі за допомогою натискань на цю кнопку відбувається і вибір робочого режиму. А в загальному режимі кнопка в хвості забезпечує миттєве включення світла (працює до тих пір, поки кнопка не буде відпущена). А управління режимами делеговано кнопці в головній частині ліхтаря. Вибір групи режимів теж відбувається за допомогою бічної кнопки. Бічна кнопка має хорошу чутливість і плавний хід. Її досить легко знайти на дотик.

Передня лінза ліхтаря має покриття антивідблиску і на ній відбивається фіолетовий відтінок. Поверхня алюмінієвого рефлектора гладка. В результаті візуального огляду, ніяких вад на відбивачі виявлено не було. Центрування світлодіода в рефлекторі у випадку з моїм ліхтарем не ідеальна, але на якості променя це не відбивається.

Дизайн акумуляторного відсіку стриманий. Ця деталь вміщує один літій-іонний акумулятор 18650 або ж дві літієві батарейки CR123A. розмір трубки дозволяє встановити і трохи ширші і довгі акумулятори 18650 з вбудованим захистом. На поверхню корпусу нанесена помірно-агресивна накатка. Але в поєднанні з іншими елементами: ребрами охолодження, декагональної частиною голови ліхтаря, кліпсою і іншими деталями, ця накатка сприяє хорошому зчепленню поверхні корпусу і шкірою долоні користувача ліхтаря.

Різьба з обох сторін батарейного відсіку однакова. Вона має добре оброблене, акуратне квадратний перетин з анодованою поверхнею. Різьба з кожного боку добре стикується як з головною частиною ліхтаря, так і з його хвостом, тому прикручувати цю деталь можна будь-якою стороною без будь-якої додаткової обробки або шліфування.

Хвостова частина ліхтаря Fenix PD35 TAC фізично не відрізняється від аналогічної деталі PD35. У ліхтарі використовується кнопка прямого ходу, яка робить можливим швидкий доступ до освітлення. Гумова накладка на кнопку виступає за межі корпусу, тому ліхтар не вдасться встановити в положення свічки. Перемикач спрацьовує із середньою жорсткістю ходу. Натискати на цю кнопку зручно будь-яким пальцем: великим або вказівним. Крім того, в хвостовій деталі є два невеликих отвори для прикріплення ремінця.

Інтерфейс користувача

Інтерфейс ліхтаря Fenix PD35 TAC такий же, як і у попередньої редакції цієї моделі. За винятком того, що виробники передбачили дві групи робочих режимів: Tactical Mode і Outdoor Mode. Перемикатися між ними можна за допомогою бічної кнопки. Для цього тримайте кнопку натиснутою протягом 3 секунд, коли ліхтар включений. Подвійне миготіння світла повідомить про те, що ліхтар переключився в іншу робочу групу. Спочатку на моєму ліхтарі була виставлена група режимів Tactical Mode.

1) група режимів Outdoor Mode

Натисніть на кнопку в торці корпусу до клацання, щоб включити ліхтар або до половини, якщо необхідно активувати функцію миттєвого доступу до освітлення. Зміна режиму роботи ліхтаря відбувається кліками на бічну кнопку.

Послідовність зміни робочих режимів така: Eco - >Low - >Mid. ->High ->Turbo. Ці режими повторюються циклічно. Ліхтар має функцію інтелектуального запам'ятовування і залишає в пам'яті інформацію про те, який з режимів користувач вибрав минулого разу. Останній обраний перед вимиканням режим яскравості включиться першим під час наступного сеансу роботи з ліхтарем навіть в тому випадку, якщо ви заміните елемент живлення.

Зверніть увагу, що коли ліхтар вимкнений, неможливо заздалегідь встановити яскравість, з якою він включиться. Бічна кнопка починає працювати тільки тоді, коли ліхтар Включений за допомогою хвостового перемикача. Прихований при звичайному круговому перемиканні режимів яскравості стробоскоп, активується після утримання бічної кнопки натиснутою протягом 1 секунди. Стробоскоп не запам'ятовується за допомогою інтелектуальної системи ліхтаря. Щоб повернутися до звичайного освітлення, потрібно ще раз натиснути на бічну кнопку.

2) група режимів Tactical Modeвключіте ліхтар за допомогою хвостового перемикача (натискання до половини активує режим моментального доступу до світла, а натискання до клацання — в режимі постійного світла). Зверніть увагу, що в цій групі режимів вибір потрібного освітлення відбувається теж за допомогою хвостової кнопки. Бічний перемикач служить тільки для зміни групи режимів і переходу до Outdoor Mode. Доступні режими світла в групі Tactical Mode-це Turbo - >Strobe - >Low. У тактичній групі інтелектуальна пам'ять ліхтаря не працює і він кожен раз буде включатися в режимі Turbo.

На цій фотографії зліва направо: акумулятор VicLite 18650 (2600mAh) із захистом, Olight S20 (XM-L2), Nitecore P12 (XM-L2 T6), Fenix PD32 UE (XM-L T6 СЗ), Fenix PD35 TAC (XP-L V5), Fenix PD35 (XM-L2 U2).

Зліва направо: Nitecore P12 (XM-L2 T6), Fenix PD32 UE (XM-L T6 СЗ), Fenix PD35 TAC (XP-L V5), Fenix PD35 (XM-L2 U2). Діаметр голови ліхтарів такий же, як в PD35.

Відсік для акумуляторів має в кінці насічку, де може кріпитися металева притискна кліпса. Сама кліпса, здається, виготовлена з нержавіючої сталі з титановим покриттям. Як уже згадувалося вище, положення кліпси можна поміняти, повернувши батарейний відсік корпусу ліхтаря.

Ліхтар Fenix PD35 TAC продається вже в комплекті з нейлоновим чохлом, який закривається на липучку. Ліхтар поміщається в цей чохол і вгору і вниз головою.

Розміри і вага ліхтарів

Ліхтар досить компактний, а його дизайн — лаконічний. Fenix PD35 TAC зручно лягає в руку. Товщина стінки його корпусу досить велика - 1,9 мм, і цей ліхтар міцний навіть по відчуттях. Завдяки невеликому розміру, модель Fenix PD35 TAC підходить для щоденного використання. В цілому ж, якість збірки в цій моделі-відмінне.

Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ)

Ніяких ознак ШІМ в ліхтарі Fenix PD35 TAC не помітно ні в одному робочому режимі, що призводить до висновку: напруга дійсно стабілізується. При цьому, під час роботи ліхтаря немає ніяких дзижчать звуків ні в одному з режимів.

Тривалість роботи

Після п'яти хвилин роботи ліхтаря Fenix PD35 TAC в Turbo режимі, ліхтар знижує яскравість. Це пов'язано скоріше зі зниженням рівня заряду в акумуляторі, ніж з термодатчиком, який покликаний уникнути перегріву ліхтаря. Як і в інших ліхтарях Fenix, використовуваний метод регулювання здається досить ефективним.

Час роботи ліхтаря в режимі Turbo відзначено як сумарний. Це якраз і викликано тим, що в цьому режимі ліхтар працює тільки п'ять хвилин поспіль. Потім, якщо потрібно, до його використання можна повернутися, вибравши цей режим за допомогою бічного перемикача або заново включивши ліхтар. Ця функція працює досить ефективно за умови використання акумулятора 18650.

Також, в Fenix PD35 TAC добре реалізована функція попередження про необхідність замінити сів акумулятор. Я бачив, що ліхтар блимає, сигналізуючи про низький рівень заряду, як мінімум тричі з періодичністю раз в п'ять хвилин.

Три ліхтаря цієї серії дають аналогічні показники зниження яскравості світла в різних режимах. Але PD35 TAC довше тримає яскравість і не перемикається в режим High. Це показує його чудову ефективність і відрегульованість.

Слід зазначити, що яскравість світла в цій моделі вище, ніж в інших.

Це частота дискретизації протягом семи хвилин роботи ліхтаря. На шкалі часу вказані ступінчасті Зниження для ліхтарів цієї моделі:

* PD35 ТАС-5 хвилин 15 секунд;

* PD35 - 5 хвилин;

* PD32 UE - 3 хвилини 10 секунд.

Це сумарний графік роботи ліхтаря в режимі High. Якщо ліхтар знизить яскравість автоматично, його графік роботи буде схожий на цей. Це стосується компактних ліхтарів з повним регулюванням температури під час роботи. Вони можуть знизити яскравість під дією контролера температури. Коротше кажучи, враховуючи високий рівень тепловіддачі невеликих ліхтарів в режимах високої яскравості, вбудований механізм зниження яскравості їм необхідний. Це дасть велику ефективність при тривалій роботі. Так, PD35 TAC показав себе дійсно ефективним.

У порівнянні з іншими ліхтарями, що працюють на одному акумуляторі 18650, PD35 TAC демонструє дивовижну ефективність і продуктивність. Його світло-це дійсно кероване світло.

Ліхтар дає світлове пляма середнього розміру з яскравим hot spot (сфокусований ділянку). Його ширина, здається, трохи ширше, ніж PD35. Hot spot добре зосереджений. Навколо розташована м'яка корона трохи жовтуватого відтінку. Ширина бічного засвічення майже така ж, як і у PD35. Малюнок променя хороший, помітні артефакти в ньому відсутні. Відтінок світла на моєму зразку близький до нейтрально білого. На мій погляд, в цілому відтінок промінь PD35 TAC дуже схожий на Jetbeam Джет 3M Pro (XP-L).

Подивіться на знімки роботи різних ліхтарів, щоб порівняти їх характеристики на практиці. Відтінок променя PD35 TAC дуже схожий на Jet 3M Pro і близький по відтінку до нейтрально білого.

2. Знімки освітлення всередині приміщення на відстані 7 метрів. Зроблені при таких налаштуваннях фотоапарата: ISO125, F /2.8, 1/10 секунди, AWB. Використовувався акумулятор 18650 (2600mah) VicLite з вбудованим захистом.

55

3. Знімки, зроблені на відкритому повітрі з відстані 85 метрів в режимі Turbo при використанні захищеного акумулятора 18650 (2600mah) VicLite. Налаштування фотоапарата: ISO125, F /2.8, 1 секунда, AWB.

Форма променя рівна, з широкою бічною засвіченням. PD35 Tac має хорошу продуктивність для ліхтаря свого класу, враховуючи розміри його голови і відбивача.

Загальне враження

* якість збірки відмінна;

* антиковзаючий дизайн корпусу;

* ліхтар не можна встановити на торцеву частину корпусу;

* функція захисту від неправильної полярності в результаті установки акумулятора в неправильному положенні;

* додана група режимів Tactical Mode (Turbo, low, Strobe), але управління здійснюється зовсім інакше, ніж в групі режимів OutdoorMode.

* режим інтелектуальної пам'яті для групи режимів OutdoorMode (за винятком Strobe);

* акумулятор із захистом працює нормально;

* регульоване за часом перемикання ліхтаря з режиму Turbo в High;

* тривалий час роботи ліхтаря від одного заряду;

* максимальна яскравість світла (режим Turbo) неймовірно велика (1000 люмен);

* дійсно економний режим Moon Light не доступний;

* вбудована функція попередження про низький заряд акумулятора (тобто індикатор блимає 3 рази кожні 5 хвилин);

* немає ніяких ознак ШІМ, світло не мерехтить ні в одному режимі;

* хороша форма променя з широкою бічною засвіченням;

* жовтуватий відтінок світла близький до нейтрально-білого.

0
0