Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Підствольні ліхтарі

Підствольні ліхтарі: головні особливості

Підствольні ліхтарі відносяться до особливої групи, оскільки до них пред'являються специфічні вимоги, пов'язані не тільки з освітленням. Тому пропонуємо вам разом розібратися в тому, яким повинен бути підствольний ліхтар, щоб він довго служив і був максимально зручним.

Як зрозуміло з назви цієї групи ліхтарів, вони використовуються не самі по собі, а в комплекті з мисливською зброєю. Такого ж типу ліхтарі використовують військові. Вони здатні кріпитися до стовбура рушниці, щоб допомагати швидко виявити в темряві мета і, при цьому, не заважати своєму власникові в руках. Крім того, що будь-який з тактичних ліхтарів дуже міцний, щоб бути здатним витримувати віддачу від пострілу і інші механічні навантаження, вони відрізняються від інших сумісністю з великою кількістю додаткових аксесуарів і яскравим вузьконаправленим променем.

Особливості світла

Мабуть, саме особливості променя-найголовніший для будь-якого ліхтаря фактор. Промінь у підствольного ліхтаря максимально сфокусований, оскільки його завдання — висвітлювати розташовані далеко об'єкти, не витрачаючи світло на бічну засвічення. Сучасні світлодіодні моделі повністю відповідають цим вимогам і забезпечують яскраве освітлення на великі дистанції. При цьому, їх промінь має інтенсивне основне пляма і рівномірну бічну засвічення невеликого діаметру. Дальність освітлення у таких моделей може досягати декількох сотень метрів. Наприклад, для моделі ліхтаря Fenix TK15UE дальність світлового потоку досягає 325 метрів. Крім того, підствольні ліхтарі працюють в декількох режимах яскравості, дозволяючи в кожній з ситуацій підібрати оптимальне освітлення.

Варіанти управління

Практично будь-який мисливський ліхтар управляється як мінімум двома кнопками. Одна з них знаходиться на торцевій площині корпусу, а друга — збоку і ближче до голови ліхтаря. Торцева кнопка також називається тактичною. Вона включає і вимикає світло в звичайному режимі, якщо натиснути на цю кнопку до клацання, а також — дозволяє включати ліхтар миттєво з найяскравішим світлом, якщо натиснути на цю кнопку тільки до половини. Функція вибору одного з доступних режимів освітлення делегується бічному перемикачу. Якщо таких режимів особливо багато або в ліхтар вбудовані кілька діодів, то бічних кнопок може бути дві.

Крім того, підствольні ліхтарі можуть використовуватися в комплекті з тактичної кнопкою. Це особливий аксесуар, який являє собою змінну кришку ліхтарика, прикручується замість стандартної з тактичним перемикачем, і приєднану до неї за допомогою крученого шнура контактну площадку. Саме цей майданчик грає роль кнопки, а інші деталі грають роль своєрідного подовжувача і дозволяють закріпити її в будь-якому зручному мисливцеві місці. Таким чином, щоб включити ліхтар під час прицілювання, не потрібно буде міняти положення рук і виконати дію буде набагато простіше. Однак варто враховувати, що одні моделі тактичних кнопок дозволяють використовувати тільки найяскравіший режим ліхтаря (наприклад, кнопка Fenix AR101), а інші — перемикатися між усіма режимами роботи (наприклад, модель Fenix AER-03 ).

Додаткові аксесуари

Крім тактичної кнопки підствольні ліхтарі можна доповнити ще й кольоровими світлофільтрами. Такий аксесуар дозволить використовувати їх в більшій кількості ситуацій. Наприклад, червоне світло вважається більш ефективним під час туману, дозволяючи істотно поліпшити видимість. Крім того, з його допомогою можна розглянути деталі на Туристичній карті, якщо ви перебуваєте в незнайомій місцевості. Також червоне світло не засліпить людини при включенні, на відміну від звичайного білого.

Багато мисливців намагаються придбати в свій комплект ще й Синій світлофільтр. Таке світло часто буває корисний під час полювання на птахів, оскільки залишається для них непомітним і не лякає при включенні. Подібні властивості по відношенню до деяких видів тварин має зелене світло, для отримання якого також існують спеціальні фільтри.

Для того, щоб їх використовувати, досить закріпити фільтр на передній лінзі ліхтаря. Деякі моделі навіть робляться з відкидними лінзами, щоб власник ліхтаря міг швидко перейти знову до використання звичайного білого світла.

Крім того, на підствольному ліхтарі можна також закріпити розсіює білий світ фільтр або ж дифузор червоного кольору. У першому випадку, ліхтар буде зручно використовувати в якості ручної моделі для рівномірного освітлення простору під час зупинки на привал. Другий же варіант знадобиться в разі, якщо потрібно подати світловий сигнал, добре видимий на великій відстані відразу у всіх напрямках від ліхтаря.

Кріплення на рушницю

Варіантів того, як закріпити ліхтар на мисливській рушниці, існує кілька. Для цього використовуються спеціальні кріплення, які вибираються в залежності від виду зброї. У більшості випадків, вони розраховані на ліхтарі з досить великим діапазоном діаметра корпусу і регулюються вручну.

Найпростіший варіант кріплення-це вісімка. Воно підходить для гладкоствольної і нарізної зброї, дозволяючи розташувати ліхтар з різних сторін від стовбура рушниці: збоку або знизу.

Військові часто використовують для закріплення ліхтарів планки Вівера і Пікатінні. Це пристосування дозволяє зафіксувати не тільки ліхтар, але і інші додаткові аксесуари, наприклад, оптичний приціл.

Можуть використовуватися і інші варіанти кріплень, що дозволяють оптимально підтримувати баланс рушниці або закріпити ліхтар в кращому положенні.

Надійність ліхтаря

Останнє, про що обов'язково необхідно сказати, це фактори, що забезпечують надійність підствольного ліхтаря. По-перше, він повинен бути виготовленим з надійних комплектуючих. По-друге, серйозні виробники постачають свої ліхтарі вбудованими механізмами захисту, наприклад, від перегрівання, короткого замикання або інших поширених проблем. Нарешті, по-третє, підствольний ліхтар повинен мати міцний корпус, який забезпечить йому механічну надійність. Наприклад, ліхтарі Fenix цього класу виготовляються з корпусами з алюмінію, які зовні ще покриті шаром жорсткого анодування, що підсилює антиабразивні властивості оболонки. До того ж, підствольні ліхтарі Fenix робляться повністю водонепроникними і захищеними від пилу і бруду. Це дозволяє абсолютно вільно використовувати їх в будь-яку погоду.

Звичайно, це далеко не всі характеристики підствольних ліхтарів, але вони допоможуть визначитися з напрямком під час пошуків своєї ідеальної моделі.

Знижка 5% за промокодом:
PD5

копіювати

Купон скопійований

Оберіть мову сайту: