Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Тести налобних ліхтарів Fenix і Armytek

Місяць тому наші партнери провели масштабне тестування ліхтарів різних брендів. Випробуваними стали як нові, так і давно існуючі на ринку моделі ліхтарів брендів Fenix, Armytek, Skilhunt, Acebeam та інші. Тестування проводилося з метою наочного порівняння заявлених характеристик ліхтарів з їх реальними показниками, щоб при виборі того чи іншого виробу Покупець точно знав, що він набуває. Ми вирішили, що вам, як нашим читачам, буде цікаво докладніше дізнатися про результати цього тестування. Героями даного огляду стали налобні ліхтарі двох брендів, які є одними зі світових лідерів з виробництва ліхтарів: Фенікс і Армитек.

Дані компанії давно знаходяться на ринку і є прямими конкурентами. Їх ліхтарі користуються великим попитом, завдяки високій якості і широкому вибору асортименту, серед якого можна знайти підходяще виріб для будь-яких потреб. Однак, незважаючи на однаково хорошу комплектацію і характеристики, ліхтарі брендів мають деякі відмінності, про які ми розповімо докладніше.

Хід тестів ліхтарів

Fenix HM65R-t Хижак

Fenix HM65R-T Raptor

Почнемо наше порівняння з однією з новинок бренду Fenix, яка є оновленням попередньої моделі Фенікс HM65R Раптор. Це вже другий ліхтар Фенікс, який має розділені режими ближнього і дальнього освітлення. У порівнянні зі своїм старшим побратимом HM65R-T Raptor має покращений драйвер і додатковий до основного діода CREE XP-G2 S3 світлодіод Luminus SST40 з більш тривалим терміном служби. У ліхтаря також була зменшена яскравість декількох режимів ближнього освітлення для більш комфортного освітлення невеликих приміщень і малих дистанцій.

Ліхтар має три режими дальнього освітлення і три режими — ближнього. Максимальна яскравість становить 1300 люменів, а мінімальна — 5 люменів. Ми протестували п'ять з них: 1300, 400, 130, 70 і 5 люменів, щоб наочно показати різницю між різними типами освітлення.

Детальний тест ліхтаря Fenix HM65R-T Raptor можна знайти по посилання.

Контрольною дистанцією для наших тестів ліхтарів є відмітка в 70 метрів. Спочатку було зрозуміло, що з освітленням такої дистанції на максимальній потужності у ліхтаря не виникне ніяких труднощів, оскільки заявлена виробником дальність освітлення становить 170 метрів. Однак було цікаво перевірити яскравість самого діода. Результат повністю виправдав очікування: світло безперебійне і яскраве, має досить широкий кут і добре підсвічує окремі предмети на дистанції 70 метрів.

Модель має цікаву особливість: якщо навіть потужності в 1300 люменів недостатньо, то є можливість одночасно активувати відразу два діода за допомогою двох перемикачів. В результаті можна отримати відразу далекобійне і ближнє освітлення сумарною потужністю 1500 люменів.

Що стосується режимів ближнього освітлення, то вони стали ще комфортніше. Справа в тому, що навіть 8 люменів мінімальної потужності, які були у попередника HM65R Raptor, багатьом було занадто багато, наприклад, щоб підсвітити маленький намет. Бренд Fenix прислухався до своїх споживачів і зменшив яскравість двох останніх режимів з 130 і 8 люменів до 70 і 5 люменів відповідно. На фотографіях наших тестів видно, що такої потужності достатньо для підсвічування відстані до 20 метрів. При цьому освітлення м'яке і не сліпить очі.

Якщо говорити про характеристики корпусу, то тут точно ні до чого причепитися. Корпус з авіаційного алюмінію з анодованим покриттям і стандартом захисту IP68. Під час тривалої роботи на потужних режимах корпус не перегрівається завдяки наявності захисту від перегрівання. Драйвер автоматично знижує яскравість, якщо температура корпусу досягає 65°C, і дозволяє повернутися до використання режиму з максимальною яскравістю після зниження загальної температури корпусу.

Окремо можна відзначити невелика вага ліхтаря — 92,6 грам, який несуттєво збільшується з додаванням елементів живлення на вибір: або однієї батареї 18650, або двох акумуляторів CR123A. Разом з еластичним кріпленням, яке має регулятор довжини, модель щільно фіксується на голові і практично не відчутна під час носіння.

За результатами тестів ліхтар Fenix HM65R-T Raptor справив найкраще враження. У порівнянні з попередньою моделлю новий налобний ліхтар поліпшив свій функціонал, що зробило його експлуатацію ще більш приємною. Це хороший варіант за свої гроші практично для будь-яких цілей: на виробництві, для туризму або вирішення повсякденних завдань в умовах низької освітленості.

Тест фонаря Fenix HM65R-T Raptor 130 люмен Тест фонаря Fenix HM65R-T Raptor 400 люмен Тест фонаря Fenix HM65R-T Raptor 1300 люмен

Fenix HL18R-T

Fenix HL18R-T

Слідом за новинкою Fenix HM65R-t Хижак асортимент даного бренду поповнився ще одним новим налобним ліхтарем Fenix HL18R-T. це доопрацьована версія двох моделей ліхтарів 2019 року: Fenix HL18R і Fenix HL18RW. У порівнянні з минулими моделями новий ліхтар має поліпшену яскравість і більш широке кріплення для зручної фіксації на голові. Також нова модель має урізану кількість режимів роботи: п'ять режимів замість семи, які були в ліхтарях минулого покоління. Але виробник компенсував дане рішення хорошою яскравістю і зручним управлінням.

Як і у Hm65r-t Raptor, у нової моделі HL18R-T є поділ режимів на далеке і ближнє освітлення. За це відповідають три вбудованих світлодіода: один діод Cree XP-G3 S3 для Далекобійного освітлення і два діода Everlight 2835 для ближнього розсіяного світла. Користувачеві доступні такі режими яскравості: 500, 200, 70 і 30 люменів, а також спеціальний режим стробоскоп з яскравістю 4 люмена. Ми протестували три з них: далекобійне освітлення яскравістю 500 і 200 люменів, а також ближнє світло, який дорівнює 30 люменам.

Детальний тест ліхтаря Fenix HL18R-T можна знайти по посилання.

Заявлена виробником максимальна дистанція освітлення досягає 82 метри. Звичайно, це менше, ніж у того ж HM65R-T Raptor, однак у такого ліхтаря є свої переваги, і він на "відмінно" справляється зі своїм завданням ліхтаря для трейлраннінга. Модель має дуже великий кут світлового променя і яскраве світіння, яке покрило дистанцію 70 метрів. На мінімальному режимі ліхтар показав м'яке освітлення дистанції в межах 10-12 метрів — відмінний варіант, якщо потрібно підсвітити пдорогу під ногами або внутрішній простір невеликого приміщення або намети і при цьому не засліпити інших людей.

Управління ліхтарем проводиться за допомогою двох кнопок управління. Також є можливість блокування моделі у вимкненому стані, яку можна активувати за допомогою натискання однієї з двох кнопок управління ліхтарем.

Як і потрібно від налобного ліхтаря для спорту, HL18R-T має маленькі розміри (68,5*45*39,5 мм) і легка вага (всього 63,2 г разом з кріпленням на голову). Таких показників вдалося досягти завдяки поєднанню авіаційного алюмінію і міцного пластику, з яких виготовлений корпус ліхтаря і тримач на кріпленні. Джерелом живлення служить рідний акумулятор ARB-LP1300, але в якості альтернативи можна використовувати 3 батарейки типу AAA.

Узагальнюючи враження від другої новинки Fenix, можна без сумнівів сказати, що оновлення серії налобників бренду повністю вдалося. Покращена яскравість і якість світіння в сукупності з хорошою функціональністю роблять ліхтар універсальною моделлю не тільки для спортсменів, але і просто для любителів активного відпочинку.

Тест фонаря Fenix HM65R-T Raptor 30 люмен Тест фонаря Fenix HM65R-T Raptor 200 люмен Тест фонаря Fenix HM65R-T Raptor 500 люмен

Магніт Armytek Wizard WR Cree XP-L

Armytek Wizard WR

Слідом за брендом Fenix канадці теж вирішили освіжити свій асортимент налобних ліхтарів новою моделлю Майстер Армітек WR. Від ліхтарів минулого покоління дана модель відрізняється оновленими світлодіодами в кількість чотирьох штук, збільшеною яскравістю і зменшеною швидкістю зарядки акумулятора, яка здійснюється за допомогою магнітного USB-кабелю. Велика кількість діодів пояснюється наявністю декількох кольорів освітлення: білого і червоного. При чому яскравість другого знаходиться на гідному рівні — цілих 250 люменів.

Ліхтар має десять режимів роботи - по п'ять режимів яскравості на кожен колір освітлення. Максимальна заявлена яскравість становить 1300 люменів. Ми перевірили три найбільш затребуваних режиму білого діода: 1000, 350 і 3 люмена.

На яскравості 1000 люменів ліхтар продемонстрував яскраве освітлення, яке здатне без проблем висвітлити окремі предмети на дистанції 40-50 метрів. Яскравість 350 люменів показала м'який пучок світла з дистанцією до 30 метрів. Він підійде для підсвічування як внутрішнього приміщення, так і відкритого простору. Те ж стосується і освітлення з яскравістю 3 люмена.

Управління яскравістю і перемикання режимів проводиться за допомогою натискання однієї кнопки. Потрібно натиснути один раз, щоб змінити яскравість, і двічі — для зміни кольору освітлення. Як і більшість сучасних ліхтарів, Armytek Wizard WR має захист від перегрівання корпусу і індикатор заряду батареї, який сповістить користувача, якщо акумулятор вимагає підзарядки. До речі про зарядку-модель живиться від одного акумулятора 18650, який можна заряджати за допомогою фірмового кабелю USB, не витягаючи його з корпусу. Досить зручне рішення, якщо знаходишся на природі далеко від цивілізації.

У плані фізичних параметрів модель має стандартний набір: алюмінієвий корпус, вологозахист на рівні IP68, вага — 65 грам без урахування акумулятора. З урахуванням наявності білого і червоного кольорів освітлення цей налобний ліхтар може стати хорошим супутником для рибалок і мисливців, яким потрібне надійне джерело освітлення з різними режимами яскравості, щоб не відлякати диких тварин і не залучати комах.

Тест фонаря Armytek Wizard WR Raptor 3 люмен Тест фонаря Armytek Wizard WR Raptor 350 люмен Тест фонаря Armytek Wizard WR Raptor 1000 люмен

Висновок

Нові моделі налобних ліхтарів Fenix і Armytek отримали ряд цікавих оновлень в порівнянні зі своїми попередниками. Коригування кількості режимів, поліпшена яскравість і доповнення новими деталями для комфортного використання. При цьому особливо виділився на тлі новачків ліхтар Fenix HM65R-T Raptor, який має найоптимальніший набір яркостей і надійну конструкцію під будь-які цілі експлуатації. Для отримання більш детальної інформації по тестах даної моделі і не тільки ви можете відвідати нашу сторінку тестів ліхтарів, де ви знайдете результати тестів ліхтарів від різних виробників.

Товари новини

Написати коментар
Оберіть мову сайту: