UA | RU
Контактна інформація
Київ

Fenix HM60R — налобний ліхтар для спортсменів

Незважаючи на те, що сучасні смартфони оснащені вбудованими ліхтариками, дані гаджети не можуть замінити за своєю ефективністю повноцінні ліхтарі Fenix, які здатні видавати потужне освітлення яскравістю більше 1000 люменів. Проте в багатьох випадках потужність світла є не найголовнішим критерієм при виборі. Деяким покупцям часто доводиться йти на компроміс між яскравістю і зручністю, щоб забезпечити себе освітленням під час бігу, катання на велосипеді та інших ситуацій, де потрібні обидві вільні руки. Для таких користувачів, вимушених часто йти на поступки яскравості на догоду комфорту, у нас є хороші новини: у продаж надійшло свіже оновлення у вигляді налобного ліхтаря Fenix HM60R, який володіє яскравістю в 1200 люменів і повністю позбавляє від мук вибору між світлом і зручністю.
Fenix HM60R
Fenix HM60R
Fenix HM60R

Ліхтар Fenix HM60R: огляд новинки

Знавці асортименту бренду знають, що в серію HM входять налобники з суцільнометалевим корпусом.

Їх основними перевагами можна вважати:

 • підвищена потужність світла;
 • просте управління за допомогою однієї кнопки або поворотного кільця;
 • міцний корпус компактного розміру;
 • зручне налобное кріплення.

Новий ліхтар Fenix HM60R відповідає всім перерахованим характеристикам з важливим доповненням: модель може похвалитися наявністю Далекобійного і ближнього освітлення, а також яскравого червоного світла. У підсумку виріб став четвертим ліхтарем з червоним світлом в лінійці HM від Fenix нарівні з HM50R V2.0, HM61R і HM70R.

Fenix HM60R
Світлодіод
 • 1 * Luminus SST40 (білий)
 • 1 * Cree XP-G2 (нейтральний білий)
 • 2 * Everlight 2835 (червоний)
Максимальна яскравість 1200 лм
Час роботи 50 год
Дальність 116 м
Кількість режимів 8
Тип живлення
 • 1 * 18650
 • 2 * CR123A
Матеріал корпусу
 • анодований алюміній
 • магнієвий сплав
 • пластик
Вологозахист IP68
Ударостійкість 2 м
Довжина 85 мм
Діаметр корпусу 45 мм
Діаметр голови 45 мм
Вага 157 г

Перше враження

Ліхтар Fenix HM60R поставляється в картонній коробці, на якій прописана основна інформація про виріб. Зовні упаковка симпатична і досить презентабельна, щоб купити такий ліхтарик на подарунок.

Всередині упаковки знаходиться повний набір аксесуарів:

 • сам ліхтар;
 • налобное кріплення;
 • фірмовий акумулятор Fenix ARB-L18 2600 мАг;
 • USB кабель для підзарядки;
 • запасне кільце ущільнювача;
 • інструкція користувача;
 • гарантійний талон.

При першому погляді на ліхтарик не можна не відзначити вишуканість корпусу і його компактні габарити: гладкий алюмінієвий корпус, який поміщається в долоні, кілька діодів і еластичне налобне кріплення з уже стали звичними доповненнями у вигляді світловідбивних елементів і силіконовою вставкою з внутрішньої сторони. В цілому ліхтар має стандартний для налобників серії дизайн, проте ключові відмінності знаходяться всередині.

Fenix HM60R
Fenix HM60R
Fenix HM60R

Особливості освітлення

В основі моделі-знайомий всім власникам ручних ліхтарів з далекобійним освітленням Luminus SST40. Він має непогані характеристики світла: колірна температура в межах 7000-7500K, довгий термін служби до 50 000 годин і головне — висока дальність світлового променя, завдяки чому він часто використовується в ліхтарях пошукового призначення. Решта світлодіодів-Cree XP-G2 з нейтральним білим відтінком і Everlight 2835 червоного кольору. Останній світить з яскравістю 5 люменів, що, звичайно, не може зрівнятися з потужністю основних діодів, але пропонує все ще більше яскравості, ніж аналогічні вироби інших брендів, де дане світло має чисто номінальне значення.

Лінза являє собою загартоване скло з двостороннім покриттям антивідблиску, яке стає прозорим при освітленні, забезпечуючи максимальну яскравість світла.

Варто відзначити, що Fenix HM60R має цікаву функцію визначення швидкості, з якою рухається Користувач. І це основна особливість моделі, яка позиціонується як налобник для спортсменів. Принцип її роботи простий: всередині корпусу встановлений сенсор частоти кроку, який зчитує швидкість руху і регулює яскравість світіння в залежності від отриманих даних. Простіше кажучи, чим швидше рухається Користувач, тим яскравіше світить ліхтар.

Налобник запрограмований на вісім режимів:

Режим Далекобійне освітлення Функціональне освітлення
Турбо Макс Середній Хвилина Макс Середній Червоний SOS
Яскравість 1200 лм 350 лм 130 лм 30 лм 350 лм 70 лм 5 лм 5 лм
Час роботи 2 ч 8 год 18 ч 54 год 8 год 24 год 100 год 200 год
Дальність 116 м 60 м 36 м 18 м 33 м 15 м 5 м 5 м

Далекобійне освітлення являє собою концентрований пучок світла максимальною інтенсивністю 3400 кандел. Функціональне світло поєднує в світло ближнє світло яскравістю до 350 люменів і кутом 100 градусів, режим стробоскоп і червоне освітлення.

Що стосується часу автономної роботи, воно становить 2 години в Турбо режимі. Однак ми рекомендуємо використовувати його тільки в разі екстреної необхідності, оскільки він швидко з'їдає заряд батареї. Для більшості завдань (у тому числі для вечірніх пробіжок) цілком достатньо яскравості в середніх режимах, і тут модель демонструє оптимальний час роботи від 8 до 54 годин.

Управління ліхтарем

Кожна група освітлення Fenix HM60R має своє управління і не може працювати одночасно. Тут новачок може зіткнутися з труднощами, оскільки управління складно назвати простим. Однак, присвятивши на вивчення кілька хвилин, користувач швидко освоїться.

 • Ліхтар включається при утриманні кнопки активації протягом 0.5 секунди, після чого автоматично активується група Далекобійного освітлення.
 • Для переходу до функціональної групи потрібно двічі натиснути кнопку управління.
 • Зміна груп режимів виконується за рахунок утримання кнопки управління протягом 1.2 секунди.
 • Перемикання яскравості відбувається за допомогою одноразового натискання на кнопку управління при включеному ліхтарі.
 • Щоб вимкнути ліхтар, потрібно потримати кнопку управління протягом 0.5 секунди.
Fenix HM60R
Fenix HM60R
Fenix HM60R

Джерело живлення

Ліхтар Fenix HM60R поставляється разом зі змінним акумулятором типу 18650 ємністю 2600 мАг, що не тільки забезпечує оптимальну кількість заряду для декількох тренувань до ряду без додаткової підзарядки, але також дозволяє трохи знизити загальну вагу корпусу. Для порівняння: габарити більш ємних акумуляторів 21700 досягають 70 міліметрів в довжину і 21 міліметр в діаметрі, в той час як розміри акумулятора 18650 складають 65 і 18 міліметрів відповідно. З одного боку чим вище ємність, тим більше тривалість роботи і потенційна яскравість. Однак на нашу думку, в налобному ліхтарі для спортсменів така комплектація ні до чого: достатньо заряджати акумулятор раз на тиждень, щоб забезпечити себе світлом протягом декількох годин під час вечірньої прогулянки.

Для підзарядки Fenix HM60R використовується кабель USB Type-C, який приєднується до відповідного роз'єму без необхідності діставати акумулятор з корпусу. У моделі передбачений індикатор рівня зарядженості акумулятора, який активується при затисненні кнопки управління вимкненого ліхтаря:

 • зелене постійне світло-100-85%;
 • зелений миготливий світло-85-50%;
 • червоне постійне світло-50-25%;
 • червоне миготливе світло-25-1%.

Крім рідного акумулятора модель сумісна з літієвими батареями типу CR123A. Ознайомитися з усіма варіантами джерел живлення для налобника можна в таблиці:

Тип живлення Розмір Номінальна напруга Використання
Акумулятори Fenix ARB-L18 18650 3,7 В Рекомендований
Літієві батарейки CR123A 3,0 В Допускати
Акумулятори (Li-ion) 16340 3,6-3,7 В Заборонений
Акумулятори (Li-ion) 18650 3,6-3,7 В Допускати
Акумулятори (LifePO4) 16340 3,2 В Допускати
Акумулятори (LifePO4) 18650 3,2 В Заборонений

Дизайн корпусу

Налобний ліхтар Fenix HM60R практично повністю виготовлений з алюмінію з дрібними деталями з магнієвого сплаву і пластиковим кріпленням. Алюміній оброблений методом анодування для зміцнення корпусу і захисту від появи дрібних подряпин, які неминуче з'являються при регулярному використанні пристрою.

Заявлена ударостійкість моделі - 2 метри, а вологозахист — IP68. Це означає, що електроніка без наслідків переносить падіння з висоти людського зросту і занурення у воду на півгодини. Однак при частому використанні ліхтаря користувач може зіткнутися з проблемою зносу кільця ущільнювача, що тягне за собою погіршення захисту від вологи. Для таких випадків виробник завбачливо поклав запасне кільце в комплект, тому, виходячи з нашого досвіду, базової комплектації вистачить на кілька років інтенсивної експлуатації ліхтаря.

Єдиний момент, що викликає питання — - гвинти на корпусі, які сильно контрастують на тлі темного алюмінію. В ідеалі хотілося б, щоб вони мали темне покриття і не так сильно кидалися в очі, але це ніяк не впливає на загальне враження від моделі (а деяким користувачам навіть подобається дана особливість налобників Fenix).

Налобное кріплення

Бренд Fenix ввів нові вимоги до налобним кріпленням для ліхтарів, які тепер крім стандартних регуляторів довжини мають силіконову вставку по всьому внутрішньому діаметру. Це робиться з двох причин:

 • поліпшення фіксації моделі на голові і шоломі при активному русі;
 • запобігання попадання крапель поту на лоб і очі.

Саме кріплення являє собою міцну еластичну гумку з рядом світловідбивних вставок, які світяться в темряві і роблять користувача видимим для оточуючих.

Кому підійде налобний ліхтар Fenix HM60R?

Модель HM60R-хороший варіант для спортсменів. На користь цього говорить оптимальний набір яркостей від 30 до 1200 люменів, опція збільшення яскравості освітлення при бігу, непогана тривалість роботи, міцний корпус і легка вага, який становить 157 грам з урахуванням налобного кріплення і акумулятора. Користувач також відзначить зручне регулювання кута освітлення до 180 градусів, що дозволяє направити світловий промінь в потрібному напрямку для освітлення дальньої дистанції або підсвічування землі під ногами.

З огляду на високі значення вологозахисту і ударостійкості, налобник також підійде любителям активної риболовлі, полювання і відпочинку на природі. Він не вимагає особливого догляду, легко заряджається, в тому числі від Power Bank, і може використовуватися не тільки як налобник, але і в якості ручного ліхтаря.

Купити Fenix HM60R можна в нашому онлайн-магазині в повній комплектації. Ліхтар має офіційну гарантію від виробника, яка діє протягом 5 років з моменту придбання. Акумулятор і супутні аксесуари мають гарантію 12 місяців.

Гідність

 • Висока потужність до 1200 люменів;
 • великий вибір режимів роботи, включаючи червоне освітлення;
 • далекобійні і ближні режими освітлення виведені в різні групи;
 • функція відстеження швидкості руху Користувача для автоматичного регулювання яскравості світла;
 • кілька варіантів Джерела живлення;
 • можливість підзарядки з використанням портативного зарядного пристрою без виймання акумулятора;
 • вбудований індикатор рівня заряду акумулятора;
 • У комплект входять всі необхідні аксесуари, включаючи запасне кільце ущільнювача;
 • компактні габарити і мала вага.

Недостатки

 • відсутній захист від випадкового включення;
 • управління може викликати складності у новачків.

Товари новини

Написати коментар
0
0