UA | RU
Контактна інформація
Київ

Fenix PD36R – тактичний ліхтар преміум-класу

В останні 3-4 роки ліхтар Fenix PD35 TAC був одним з найулюбленіших тактиків багатьох користувачів продукції бренду, і за популярністю з ним змогла позмагатися тільки новіша модель Fenix PD36 TAC, про яку ми розповідали в одному з наших оглядів. Любов до тактичних ліхтарів Фенікс цілком з'ясовна: це і підвищена яскравість, аналогів якої не знайти ні в одного іншого виробника, і надійність конструкції, що витримує без перебільшення і вогонь, і воду, і довгий термін служби, що досягає навіть 25 років. Напевно, з цієї причини багато кожен раз трепетно очікують релізів нових тактиків бренду з надією, що на світ з'явиться ще більш потужний і довговічний кишеньковий ліхтар, як Fenix PD35 TAC, і модель Fenix PD36R вкрай близько підібралася до свого попередника.

Fenix PD36R

Ліхтар Fenix PD36R оснащений світлодіодом Luminus SST40 потужністю до 1600 люменів і має роз'єм USB-C для зарядки акумулятора типу 21700, що додається. На наш погляд, у цій моделі є всі дані, щоб отримати звання одного з кращих універсалів в цій категорії.

Комплектація

Ліхтар Fenix PD36R поставляється в типовій для феніксів картонній коробці чорно-оранжевого відтінку. Незважаючи на мінімалізм, загальне враження досить приємне: упаковка щільна і яскрава, з різних сторін нанесена базова інформація про модель, а також є QR-коди, що перенаправляють на основні соціальні мережі виробника.

Вміст упаковки аналогічний іншим моделям і приємно здивує тих, для кого даний ліхтар стане першим знайомством з продукцією Fenix і їх підходу до виробництва своїх виробів:

 • ліхтар Fenix PD36R;
 • довгий темляк;
 • чохол на липучці;
 • USB-кабель для зарядки;
 • акумулятор Fenix 21700;
 • кілька запасних ущільнювальних кілець;
 • кишенькова кліпса;
 • гарантійний талон;
 • детальна інструкція користувача.

Не можна не відзначити детальність інструкції, яка переведена на вісім мов.

Fenix PD36R

Fenix PD36R: огляд характеристик

Якщо ви шукаєте надяскравий і якісно сконструйований ліхтар, здатний впоратися з будь-яким завданням, то ваші пошуки закінчені. При довжині всього 13.6 сантиметрів Fenix PD36R пропонує потужне освітлення 1600 люменів з вражаючою тривалістю роботи до 115 годин. Цей компактний ліхтар є одним з найпотужніших у своїй категорії і має функціональний набір з шести яркостей з урахуванням режиму стробоскоп.

Світлодіод Luminus SST-40
Оптична система відбивач
Тип відбивача гладкий
Кількість режимів 6
Яскравість 1600 лм
Інтенсивність 19977 кд
Дальність променя 283 м
Час роботи 115 ч
Джерело живлення 1 * 21700
Матеріал корпусу анодований алюміній
Водонепроникність IP68
Ударостійкість 1 м
Довжина корпусу 136 мм
Діаметр головної частини 26.4 мм
Діаметр корпусу 25.4 мм
Вага 85 г

Якість складання

Fenix PD36R добре продуманий, і відразу після розпакування модель працює як треба. Анодування корпусу виробу бездоганно, як у всіх ліхтарів бренду останнього покоління. Але блиск може сподобатися не кожному: на поверхні неминуче залишаються відбитки пальців, що змушує з Разу в раз протирати корпус після використання. Корпус ліхтаря має накатку для більш зручного утримання, в результаті чого модель не ковзає в руці.

Ліхтар Фенікс PD36R складається з двох основних частин: голови і корпусу. У його задній частині встановлена велика і товста пружина. Різьба прямокутної форми змазана відповідним чином і анодована. Перемикач прикріплений до акумуляторної трубки без можливості від'єднання. В цілому досить консервативна, але приємна конструкція.

Fenix PD36R

Освітлення та управління

Компанія Fenix вирішила додати в модель світлодіод Luminus SST40 з максимальною потужністю 1600 люменів. Ліхтар запрограмований на шість режимів роботи: п'ять режимів зі статичним освітленням і один миготливий режим стробоскоп, чия Наявність Є обов'язковою в сучасних ліхтарях.

Турбо Високий Медичний Низький Еко Строб
Яскравість 1600 лм 800 лм 350 лм 150 лм 30 лм 1000 лм
Інтенсивність 19977 кд 9636 кд 4101 кд 1681 кд 309 кд -
Час роботи 2 год 50 хв 5 год 49 хв 8 год 24 хв 26 год 10 хв 115 ч -
Дальність 283 м 197 м 128 м 82 м 35 м -

Fenix не дають покупцеві можливість вибирати бажаний відтінок освітлення, як це роблять деякі дрібні виробники. Однак освітлення досить приємне для очей навіть при роботі на максимальних режимах (хоча на перший погляд складно визначити колірну температуру через зеленуватого центрового плями).

Ліхтар Fenix PD36R має дві кнопки управління:

 • Передня кнопка-Типовий тактичний перемикач, який можна знайти на ліхтарях даного типу. Вона відповідає за швидке перемикання режимів.
 • Перемикач в хвості забезпечує миттєвий доступ до освітлення при напівнатисненні, а також звичайне включення при повному натисканні.

Інтерфейс ліхтаря досить простий.

З вимкненого стану:

 • Бічний перемикач нічого не робить.
 • Задня кнопка являє собою механічний перемикач, тому подвійний або потрійний клацання нічого не робить.
 • Напівнатиснення заднього перемикача: Миттєве включення.
 • Повне натискання задньої кнопки: доступ до останнього використовувався режиму, пам'яті режимів.

З включеного стану:

 • Одноразове натискання заднього перемикача: вимикання ліхтаря.
 • Одноразове натискання бічного перемикача: зміна режиму.
 • Подвійне натискання бічного перемикача: Зміна 2-х режимів.
 • Натискання і утримання бічного перемикача: включення режиму стробоскоп.

Режим блокування:

Активується шляхом напіввідкручування голови Fenix PD36R, щоб розірвати електричний контакт. Ця функція вберігає ліхтар від випадкової активації і економить заряд акумулятора.

ШІМ:

Потрібно визнати, що в мінімальному режимі ШІМ може бути видно для очей при швидкому помаху ліхтариком. Однак рядовий користувач навряд чи помітить цей факт, за винятком ситуації, коли промінь впаде на швидко рухається об'єкт.

Прошивка:

Незважаючи на максимальну простоту управління, деякі користувачі відзначають, що було б ще зручніше, якби був перемикач для прямого доступу до режиму стробоскоп. Хоча не становить проблеми тримати ліхтар в одній руці і швидко активувати стробоскоп шляхом натискання кнопки мізинцем. Однак в цьому випадку користувачеві доведеться пристосуватися до управління, як і до відсутності швидкого доступу до максимального і мінімального режимів.

Fenix PD36R
Fenix PD36R

Тип живлення і зарядка

Літій-іонний акумулятор 21700 ARB-L21 зустрічається в багатьох ліхтарях компанії останніх кількох років. Незважаючи на суперечки про доречність такого великого акумулятора в кишенькових ліхтарях, тут його використання цілком виправдано збільшеним часом роботи, навіть незважаючи на екстремальну яскравість деяких режимів.

Об'ємний акумулятор ємністю 5000 мАг заряджається за допомогою USB-кабелю з роз'ємом Type-C з комплекту. З цією метою можна використовувати і інший кабель, головне, щоб зарядний пристрій видавало силу струму в межах 3а. в іншому випадку процес зарядки займе вдвічі більше часу.

При використанні» рідного " кабелю заряд акумулятора заповнюється за 4 години, а 10 хвилин зарядки забезпечують ліхтарю до 5 годин безперервної роботи при яскравості 150 люменів. Єдина річ, яку потрібно обов'язково враховувати при зарядці – це сильне нагрівання ліхтаря в процесі. Тому не можна класти його на легкозаймисті предмети або те, що чутливо до високих температур.

При включенні Fenix PD36R вбудований світлодіодний індикатор бічного перемикача показує рівень заряду акумулятора двома різними кольорами (червоний і зелений).

 • Постійне зелене світло: 85%-100%
 • Миготливий зелене світло: 50%-85%
 • Постійне червоне світло: 25% -50%
 • Миготливий червоне світло: 1-25%

Коли акумулятор зарядиться на 100%, світлодіодний індикатор збоку загориться зеленим.

Особливості корпусу

Модель виготовлена з високоміцного, стійкого до окислення авіаційного алюмінію з твердим анодованим покриттям чорного кольору. Ліхтар має компактний корпус, який поміщається в долоні і годиться для носіння не тільки в рюкзаку, але і в кишені одягу. Крім того, форма корпусу продумана таким чином, щоб запобігти його ковзанню на гладкій поверхні.

Зносостійкість завжди була однією з найсильніших сторін ліхтарів Fenix, які не бояться використання в жорстких погодних умовах та інших складних випробувань у вигляді механічного впливу і падінь з висоти. Fenix PD36R продовжує добрі традиції бренду і може похвалитися висококласним захистом IP68, яка захищає внутрішню електроніку від забруднень і дозволяє навіть пірнати з ліхтарем на глибину до 2-х метрів. Ударостійкість виробу також знаходиться на гідному рівні – 1 метр.

Оскільки ліхтар Fenix PD36R працює на акумуляторі 21700, діаметр його корпусу більше, ніж у звичайних ліхтарів 18650. Але на зручність його транспортування це ніяк не впливає: при діаметрі головної частини менше 27 міліметрів ліхтар можна помістити в кишеню брюк без дискомфорту для пересування. Вага моделі також невеликий: 85 грам порожній корпус і приблизно 150 грам з урахуванням акумулятора.

Двостороння глибока кишенькова кліпса дозволяє носити ліхтар Fenix PD36R так, як зручно користувачеві. Даний тип затиску можна знайти тільки на виробах високого класу, і дана модель — одне з них. Для носіння ліхтаря на поясі в комплекті є нейлоновий чохол на липучці.

Fenix PD36R

Підбити підсумок

Любителі тактиків по достоїнству оцінять ліхтар Fenix PD36R, так як в ньому є всі характеристики, необхідні для яскравого і тривалого освітлення на різних дистанціях. Модель сподобається любителям відпочинку на природі, особливо мисливцям і рибалкам, яким важливий не тільки якісне світло, але і зручність в носінні.

Набір яркостей ліхтаря можна вважати оптимальним для повсякденного використання, а фірмовий акумулятор ємністю 5000 мАг дозволяє забути про регулярну підзарядку вироби. Базовий набір, з яким продається кишеньковий ліхтарик, підходить в тому числі для подарунка і не вимагає додаткової покупки літій-іонного зарядного пристрою.

Єдиною слабкою стороною тактика є відсутність швидкого доступу до максимального режиму і стробоскопа. Однак даний фактор можна пробачити з урахуванням функціональності моделі.

Перевага:
 • функціональний набір яркостей з максимальною потужністю 1600 люменів;
 • наявність режиму стробоскоп;
 • продумане управління за допомогою двох кнопок;
 • живлення від акумулятора 21700 ємністю 5000 мАг;
 • кабель-USB для підзарядки входить в комплект;
 • кольорова індикація рівня заряду акумулятора;
 • ударостійкий корпус з алюмінію з твердим анодованим покриттям;
 • висококласна водонепроникність;
 • компактний розмір для носіння в кишені;
 • передбачена туга знімна кліпса.
Недостатки:
 • немає прямого доступу до режиму стробоскоп і турбо режиму.

Купити ліхтар Fenix PD36R можна в нашому онлайн-магазині. Він поставляється з повною заводською комплектацією і має гарантію 5 років.

Також є можливість придбати функціональний набір, що складається з моделей Fenix PD36R і Fenix E01 V2 0 - компактного ліхтаря-брелока з максимальною яскравістю 100 люменів. Ліхтар Fenix E01 V2.0 відноситься до новинок бренду, яка може позмагатися в якості світла з повнорозмірними виробами інших виробників. Більше інформації про модель читайте в нашому матеріалі.

Товари новини

Написати коментар
0
0